Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Pijany kierowca ciężarówki zasnął przed światłami

Ulice

| mirror.co.ukfot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Jedno ze skrzyżowań w Pruszkowie zablokowała rano ciężarówka. Jej silnik pracował, ale choć kierowca dostał zielone światło, samochód stał w miejscu. Klaksony innych aut też go nie rozruszały. Zrobiła to dopiero policja.

O samochodzie blokującym drogę powiadomili policję przejeżdżający kierowcy.

Alkohol w szoferce

Funkcjonariusze pojechali na ulicę Wojska Polskiego. Samochód stał tuż przed sygnalizatorem. Policjanci otworzyli drzwi i od razu domyślili się jaka jest przyczyna dziwnego zachowania kierowcy. W szoferce czuć było alkohol.

3 promile

43-letni Rosjanin tłumaczył policjantom, że zatrzymał się na czerwonym świetle i natychmiast zasnął. Nie było to jednak spowodowane narkolepsją, a prawie 3 promilami alkoholu we krwi.

Mężczyzna trafił do aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pod wpłwem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

wp

Źródło zdjęcia głównego:  | mirror.co.uk