Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pijany 22-latek zakończył jazdę na ogrodzeniu i słupie

Warszawa

Komenda Powiatowa Policji w LegionowiePijany 22-latek

Stołeczna policja zatrzymała młodego mężczyznę, podejrzanego o prowadzenie BMW pod wpływem alkoholu. 22-latek zakończył podróż rozbijając auto na ogrodzeniu oraz słupie energetycznym w Legionowie. Próbował uciec.

W czwartek około godziny 21 BMW rozbiło się na płocie i słupie energetycznym na posesji w Legionowie. Samochód prowadził młody mężczyzna. Zaraz po zderzeniu zaczął uciekać. Całe zajście widziało dwóch świadków, którzy złapali kierowcę. Gdy zorientowali się, że jest nietrzeźwy, zadzwonili po policję.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 22-letni Wojciech W. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zabrali prawo jazdy mężczyzny i - po sprawdzeniu czy nie ma obrażeń ciała, które mogły by zagrażać jego życiu -umieścili go w areszcie legionowskiej komendy.

Gdy Wojciech W. wytrzeźwieje, usłyszy zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Pisaliśmy też o pijanym kierowcy autobusu, który proponował policji łapówkę:

Pijany kierowca autobusu
Komenda Stołeczna Policji

mn