Pieszy zginął pod kołami ciężarówki. "Kierowca mógł go nie zauważyć"

Warszawa

Robert /Kontakt 24Samochód ciężarowy potrącił mężczyznę

Nie żyje mężczyzna, który dostał się pod koła samochodu ciężarowego w Klembowie (pow. wołomiński). 34-letni kierowca DAF-a prawdopodobnie nie zauważył pieszego - informuje policja. Pierwsze informacje i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do wypadku doszło przed godz. 11.40, na poboczu przy ul. Kwiatowej.

- Kierowca samochodu ciężarowego marki DAF próbował wyjechać. Nagle, nie wiadomo z jakiego powodu, przed pojazdem znalazł się mężczyzna. Gdy kierowca ruszył, mężczyzna znalazł się pod kołami samochodu - powiedział w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 asp. szt. Tomasz Sitek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Policja ustala tożsamość

Jak dodał, najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku. - Kierowca mógł nie zauważyć tego mężczyzny i po prostu na niego najechał - wyjaśnił policjant. Niestety, nie udało się go uratować. Zginął na miejscu. - Próbujemy ustalić jego tożsamość. Ustalamy też, czy był mieszkańcem okolicznej miejscowości - mówił asp. szt. Sitek. 34-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. - Będziemy ustalać okoliczności tego zdarzenia. Do wypadku doszło w pobliżu sklepu, jest tam monitoring, więc będziemy go zabezpieczać - zakończył oficer wołomińskich policjantów.

ank/popi