Pierwszy krok do rozbudowy S7. Za pięć lat szybciej nad morze

Targeo / tvnwarszawa.plPółnocny odcinek S7

W czwartek została podpisana umowa na wykonanie koncepcji programowej rozbudowy drogi krajowej numer 7 na odcinku Płońsk – Czosnów. Oznacza to, że po zakończeniu inwestycji szybciej dojedziemy nad morze.

Jak poinformował wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, "droga ekspresowa S7 to jeden z kluczowych korytarzy transportowych na osi północ - południe". - Docelowo skomunikuje polskie porty z Warszawą i południem kraju - a dalej południem Europy - stwierdził cytowany w komunikacie prasowym.

- Dzisiaj podpisywana umowa oznacza kolejny etap realizacji tej ważnej inwestycji - podkreślił w czwartek Chodkiewicz. W jej ramach powstanie odcinek o długości 35 kilometrów. Droga będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Przebiegać będzie przez powiat płoński (gmina Płońsk i gmina Załuski) i powiat nowodworski (gmina i miasto Zakroczym, gmina Nowy Dwór Mazowiecki, gmina Czosnów). Na trasie znajdą się kilka węzłów w miejscowościach: Poczernin, Przyborowice, Załuski, Ostrzykowizna, Modlin, Błonie.

Inwestycja za prawie dwa miliardy

Prace nad inwestycją rozpoczną się od dokumentacji. Potem przyjdzie czas na badania konstrukcji mostu przez Wisłę oraz badania warunków geologicznych. Zadania podjęła się firma Mosty Katowice Sp. z o.o. i ma na to czas do końca stycznia 2019 roku.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, ogłoszenie przetargu na wykonawcę nastąpi w marcu 2019 roku, a zakończenie realizacji planowane jest na lato 2023 roku.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 1,7 mld złotych.

Na początku roku mieszkańcy Łomianek pikietowali w sprawie budowy trasy S7, o czym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl:

bb/b

Źródło zdjęcia głównego: Targeo / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości