Pierwsze solarki na ulicach

Warszawa

fot Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Dziś wcześnie rano na warszawskie ulice wyjechało 38 pługosolarek. Pojazdy pojawiły się m.in.: na mostach, zjazdach i podjazdach oraz wiaduktach.

Jak informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, pod szczególnym nadzorem służb zimowego utrzymania dróg są mosty, zjazdy i podjazdy, wiadukty oraz ulice spadkowe jak np. Książęca, Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. Solarki zabezpieczają nawierzchnie przed śliskością posypując jezdnie chlorkiem sodu w dawce 10 g/m2 – informuje Robert Kępiński dyżurny ZOM.

Uprzedzić opady

O przygotowaniach drogowców do zimy pisaliśmy na tvnwarszawa.pl w środę. Jak tłumaczyła Iwona Fryczyńska, rzeczniczka ZOM w pełnej gotowości jest 170 posypywarek, a w przypadku dużych opadów śniegu do walki o czyste jezdnie ruszy 320 pługów. ZOM planuje uprzedzać opady i rozstawiać maszyny w tak zwanych "punktach startowych tras posypywania". Jak zapewniają drogowcy w tym roku zima ich nie zaskoczy.

Sezon zimowy w Warszawie trwa od 15 października do 14 kwietnia. W tym okresie pracownicy 5 specjalistycznych firm dyżurują przez 24 godziny na dobę. Na zlecenie ZOMu ruszają do akcji.

ZOBACZ, JAK DROGOWCY PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ZIMY

wp//par