Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pierwsi kierowcy na nowym wiadukcie

Warszawa

fot

Warszawscy kierowcy czekali na zakończenie tej inwestycji blisko dwa lata. Biegnący nad torami PKP wiadukt w końcu w pełni połączył ul. Cybernetyki z ul. 17 Stycznia. W czwartek tuż przed godz. 8.00 rano gotową od połowy września przeprawą pojechali pierwsi kierowcy.

Gotowy od kilku tygodni wiadukt ul. Cybernetyki wreszcie jest dostępny dla kierowców. - Jak na razie nie ma dużego ruchu. Kierowcy niepewnie wjeżdżają na wiadukt nadal w obawie, że przeprawa jest zamknięta - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Nadzorujący budowę Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych czekał od kilku tygodni na pozwolenie na użytkowanie, które udało się zdobyć dopiero we wtorek. Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji tylko jeden wiadukt w stronę ul . Rzymowskiego, ale ruch na nim odbywał się w przeciwnym kierunku. Otwarta w czwartek przeprawa posłuży autom jadącym w stronę ul. 17 stycznia.

Ostatni samochód, który pojechał starą organizacją ruchu - pod prąd fot

317 wraca na stałą trasę

Od 18 listopada linia 317 wraca na swoją stałą trasę. Autobusy pojadą ulicami: P+R AL.KRAKOWSKA - al. Krakowska – 17 Stycznia – Cybernetyki – Postępu – Marynarska (powrót: Rzymowskiego – Cybernetyki) – al. Wilanowska – al. Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Dolina Służewiecka – al. Sikorskiego – św. Bonifacego – STEGNY.

Wiadukt z przejściami

Inwestycja rozpoczęła się w grudniu 2009 r. Drogowcy zapowiadali zakończenia całej budowy w grudniu 2010 r. W lutym tego roku udało im się otworzyć pierwszy z wiaduktów. Budowa drugiego utknęła, bo miasto nie mogło dogadać się ze Spółdzielnią Inwalidów "Świt", na terenie której częściowo biegnie jeden z wiaduktów.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

as//par