Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Pieniądze z mandatów na nagrody dla strażników

Ulice

fot

Strażnicy miejscy nie odpuszczają. Na moście Śląsko-Dąbrowskim wystawili mandaty na łączną kwotę 2,4 mln złotych. Połowę dostali na nagrody – pisze "Życie Warszawy".

Kierowcy wciąż próbują przejechać nielegalnie trasą W-Z. - Zazwyczaj dziennie wystawiamy niecałe 200 mandatów - mówi Monika Niżniak. Strażnicy wystawili ich już ponad 12 000. Średnia kwota na jaką opiewają to 200 złotych.

703 zł nagrody

Połowa wpływów, jakie trafiły do kasy ratusza z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, wróci do funkcjonariuszy straży miejskiej. Jak wylicza "Życie Warszawy" każdy z nich dostanie 703 złote nagrody. – Moi ludzie ciężko pracują cały rok. U nas nagrody są dużo niższe niż w innych instytucjach. Muszę walczyć dla nich o każda złotówkę – wyjaśnia w rozmowie z "ŻW" komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński.

Od 17 października

Zakaz ruchu na moście Śląsko-Dąbrowskim związany jest z budową metra na Pradze i nie dotyczy komunikacji zbiorowej, pojazdów uprzywilejowanych, służb miejskich oraz jednośladów. Straż miejska codziennie pilnuje przestrzegania zakazu.

wp/par

Pozostałe wiadomości