Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Pięć ciężarówek i bus zderzyły się na "dwójce". Są ranni

Warszawa

Dwie osoby zostały ranneTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

W Nowym Koniku na krajowej "dwójce" zderzyło się sześć samochodów. Dwie osoby zostały ranne, przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.

Do karambolu doszło przed 12, w miejscowości Nowy Konik, na drodze krajowej numer 2. Na pasie w kierunku Warszawy zderzyły się: pięć ciężarówek i jeden bus.

- Dwie osoby zostały ranne, są to kierowcy - informował Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. - Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, czekamy na wyniki badań lekarskich - dodał. Zastrzegł, że nie wie, czy poszkodowani kierowcy byli trzeźwi.

Objazd zamkniętej "dwójki"
tvn24.pl

- Trasa jest wyłączona z ruchu w obu kierunkach - informował ok. godz. 12 Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. - Auta są zupełnie rozbite. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin - oceniał.

I tak też było. Do częściowego udrożnienia drogi doszło dopiero po trzech godzinach od wypadku. - Został odblokowany jeden pas w kierunku Mińska. Ruch odbywa się wahadłowo. Pojazdy są już usuwane z miejsca wypadku - poinformował nas po godz. 15 Zagórski.

Utrudnienia

Jak podał policjant, kierowcy, którzy nie byli poszkodowani i pozostali na miejscu zdarzenia, zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. - Byli trzeźwi - przekazał nasz rozmówca. I dodał, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 16. Jednak po 16 poinformował, że do usunięcia pozostała jeszcze jedna ciężarówka. - Hamulce się zacisnęły i potrzeba specjalistycznych narzędzi, by przestawić pojazd na pobocze - podał Marcin Zagórski.

Mówił, że te utrudnienia mogą potrwać mniej więcej do godziny 17.30. Ostatecznie policja poinformowała, że zakończyły się chwilę przed godziną 18.

Na czas utrudnień funkcjonariusze wyznaczyli objazdy przez DK 17 i DW 721 (przez miejscowości Zakręt - Wiązowna - Brzeziny), ale kierowcy musieli i tam liczyć się z dużymi utrudnieniami, szczególnie w rejonie Wiązowny, gdzie trwa przebudowa "siedemnastki".

Zderzenie sześciu pojazdów w Nowym Koniku | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Zderzenie sześciu samochodów | Tomasz Zieliński/tvnwarszawa
Wypadek w Nowym Koniku | Tomasz Zieliński/tvnwarszawa
Były osoby ranne | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Zderzenie pojazdów w Nowym Koniku | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Zderzenie sześciu pojazdów | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Zderzenie sześciu samochodów | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Zderzenie sześciu pojazdów | Tomasz Zieliński/tvnwarszawa
Droga została zablokowana | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

em/r/b