Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Kierowca auta dostawczego wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Nie wiedział o dronie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w Piasecznie Policyjny dron przyłapał go, kiedy wyprzedzał na przejściu

- Niestety kierowcy wciąż zapominają nie tylko o zakazie wyprzedzania na przejściu, ale również o ustępowaniu pieszym - zauważa policja w Piasecznie. O skuteczności policyjnego drona, który lata nad piaseczyńskimi ulicami przekonał się kierowca auta dostawczego. Wyprzedził na pasach, chwilę później policjanci wypisywali mu mandat.

Jak wskazuje rzecznik piaseczyńskiej policji Jarosław Sawicki, w codziennej służbie funkcjonariusze z Wydziału ruchu drogowego z Piaseczna wykorzystują drona. - Szczególnie w miejscach takich jak skrzyżowania, w tym przejścia dla pieszych. Niestety dochodzi tu nadal do licznych wykroczeń - ubolewa policjant.

Wymienia, że najczęściej chodzi o wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. - Na załączonym filmie pokazujemy dostawczego renault, którego 44-letni kierowca wykonuje na ulicy Okulickiego w Piasecznie manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. Mieszkaniec gminy Lesznowola został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych, oraz 10 punktami karnymi - wskazuje Sawicki.

Policjanci z drogówki przestrzegają: z powietrza widać każde przewinienie.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie