TVN Warszawa | Ulice

26 mandatów na 15 tysięcy złotych jednego dnia. "Powodem rażąca prędkość"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wpływ wyższych kar na bezpieczeństwo na polskich drogach
Wpływ wyższych kar na bezpieczeństwo na polskich drogachTVN24
wideo 2/4
TVN24Wpływ wyższych kar na bezpieczeństwo na polskich drogach

W ciągu 12 godzin służby policjanci piaseczyńskiej drogówki, w związku z przekroczeniami dozwolonych prędkości, nałożyli na kierujących 26 mandatów karnych na łączną kwotę blisko 15 tysięcy złotych. Zatrzymali również pięć praw jazdy - przekazała rzeczniczka policji w Piasecznie Magdalena Gąsowska.

- Policjanci w ciągu jednego dnia nałożyli na kierujących 53 mandaty karne na łączną kwotę blisko 35 tysięcy złotych, z czego 26 za przekroczenie dozwolonej prędkości - wyliczyła Gąsowska. Jak oceniła, piękna pogoda i początek wakacji sprawiły, że na drogach ponownie pojawiło się wielu kierujących, którzy "lekceważą znaki drogowe i obowiązujące ograniczenia prędkości".

Policjanci nałożyli mandaty za przekroczenie prędkościKPP w Piasecznie

Rażąca prędkość w obszarze zabudowanym

Skutek? Przez najbliższe trzy miesiące bez prawa jazdy będzie musiało się obejść pięciu kierujących, którzy stracili swoje uprawnienia. - Powodem była rażąca prędkość, z jaką poruszali się w obszarze zabudowanym - podkreśliła policjantka.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. - Warto również podkreślić, że zatrzymanie prawa jazdy według znowelizowanych przepisów, następuje na okres trzech miesięcy w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym - przypomniała Gąsowska. - Apelujemy o rozwagę. Wakacyjny pośpiech może słono kosztować - podsumowała.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Piasecznie

Pozostałe wiadomości