Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Pętla - koszmar czy potrzebny przystanek?

Ulice

film: Robert/Kontakt 24
film: Robert/Kontakt 24

Działająca od dzisiaj nowa pętla linii 107 spowodowała zamieszanie. - Zamieniła życie mieszkańców 800 rodzin w koszmar i zablokowała całkowicie ruch kołowy na ulicy Kierbedzia - złości się internauta Robert, który napisał na warszawa@tvn.pl. Ubyło też miejsc parkingowych, co zazwyczaj w Warszawie budzi sprzeciw. ZTM tłumaczy, że mieszkańcy sami chcieli lepszej komunikacji w tym rejonie. Więc ją dostali.

Straż miejska wlepiała dziś rano mandaty kierowcom blokującym autobusowi 107 dojazd do krawędzi chodnika na jego nowej pętli, na ulicy Kierbedzia. - Tak będzie teraz codziennie - zapowiada ZTM. - Jeśli kierowcy nie dostosują się do nowej rzeczywistości.

Tu już nie można parkować

- Od 10 stycznia informowaliśmy mieszkańców, że w tym miejscu będzie przystanek i nie będzie można tutaj parkować. Kierowca autobusu musiał zatrzymać się na środku ulicy i wypuścić pasażerów na jezdnię - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Jednak to, że wraz z pojawieniem się przystanku, zniknęło kilka miejsc postojowych, budzi sprzeciw. - Nie mamy gdzie parkować swoich samochodów - napisał na warszawa@tvn.pl internauta Robert. Nową pętlę opisuje jako koszmar zafundowany mieszkańcom. Do problemów z parkowaniem dorzuca hałas i blokadę ulicy. Przysyła także filmik i zdjęcia.

Przycztaj całego maila, którego dostaliśmy na warszawa@tvn.pl:

Przedstawiliśmy te argumenty ZTM. - Problem leży nie po stronie autobusów, a nielegalnie parkujących - odpowiada Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego i dodaje, że blokady można uniknąć. - Gdyby autobus mógł stanąć bliżej krawędzi, kierowcy mogliby go bez trudu wyminąć - mówi.

"Chcieli zmian"

I podkreśla, że o poprawę komunikacji dopominali się sami mieszkańcy. - Dostaliśmy wiele wniosków z prośbą o poprawę komunikacji tego rejonu - informuje Krajnow. - Warszawa jest dużą aglomeracją miejską. Nam zależy na jak najdogodniejszym dowozie pasażerów. Jak widać, nie da się wszystkim dogodzić - komentuje.

Zmiany ZTM od 16 stycznia:

Jak podaje ZTM, w celu poprawy obsługi osiedli zlokalizowanych w rejonie ul. Bobrowieckiej linia 107 została skierowana na trasę:

ESPERANTO – dotychczasowa trasa – Czerniakowska – Chełmska – Bobrowiecka – Kierbedzia – KIERBEDZIA

Wznawia się funkcjonowanie przystanku: KIERBEDZIA 01

Zawiesza się funkcjonowanie przystanku: STEGNY 06.

su/mz

Pozostałe wiadomości