Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Pękła opona, zsunął się walec. A2 stanęła w korku

Ulice

Ciężarowy uderzył w barieryTVN24 / Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na autostradzie A2 samochód ciężarowy uderzył w barierki. - Pękła mu opona. Zsunął się walec przewożony na platformie - podawała policja. Przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu, jezdnia w kierunku Poznania była zablokowana.

Do zdarzenia doszło przed godziną 8, za węzłem Konotopa, na jezdni w kierunku Poznania. - Zgłoszenie mieliśmy o 7.50. Ciężarowy man przewoził walec na platformie. Pękła mu opona, walec spadł, a pojazd uderzył w barierki - opisywała Małgorzata Wersocka z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodała, kierujący był trzeźwy, nic mu się nie stało. Nikt inny także nie został poszkodowany.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. - Jezdnia w kierunku Poznania była całkowicie zablokowana. Nieprzejezdny był też jeden pas w kierunku Warszawy, który blokowały służby - ostrzegał Tomasz Zieliński.

- To cud, że nikomu nic się nie stało. Kilkutonowy walec mógł kogoś przygnieść - dodał nasz reporter.

Akcja ściągania walca z jezdni nie była łatwa. - Na miejsce przyjechał dźwig straży pożarnej, ale okazał się nieprawidłowy. Trzeba było czekać na kolejny, który przyjechał później, podniósł walec i udrożnił przejazd - opisywał Zieliński.

W pobliżu kolejne zdarzenie

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, 20 minut wcześniej, na trasie S2, między węzłami Opacz i Konotopa - doszło do zderzenia toyoty i mini, ten drugi dachował. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Zamknęli jezdnię w kierunku PuławskiejTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kw//ec