Ulice

Pechowy dzień tramwajów: korek-gigant i pięć kolizji

Ulice

fot. Tomasz Zieliński/Magda Moskwa/TVN Warszawa
| tvwarszawafot

Czwartek okazał się bardzo pechowy dla warszawskich tramwajów. Najpierw poranna awaria "9" i ogromny korek na moście Poniatowskiego. Po południu składy linii 26, 33, 16, 35 i 25 kolejno zderzały się z samochodami.

O godzinie 7.00 na moście Poniatowskiego zepsuł się tramwaj linii 9. Utworzył się ogromny korek w kierunku Ochoty - napisała na Kontakt 24 internautka Edyta. Awaria trwała do godziny 7.30. Wagon udało się naprawić i sam odjechał na pętlę. Korek udało się rozładować dopiero o godz. 8.20. CZYTAJ WIĘCEJ

"26" na Grochowskiej

Zaczęło się ok. godz. 13.10 na Pradze Południe. Na ulicy Grochowskiej na wysokości Międzyborskiej doszło do kolizji tramwaju linii 26 oraz osobowego bmw. Dwie osoby trafiły do szpitala. Przez kilkadziesiat minut poważnie uszkodzony samochód utrudniał ruch. CZYTAJ WIĘCEJ

"33" w Al. Niepodległości

Przed godziną 14 w Alei Niepodległości tramwaj linii 33 zderzył się z osobowym citroenem firmy kurierskiej. Sytuacja wyglądała groźnie, ponieważ kierowca zakleszczył się w kabinie samochodu. Strażacy musieli wycinać go przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na szczęście obrażenia okazały się lekkie. Mężczyzna został jednak odwieziony do szpitala.

Tramwaje nie jeździły przez kilka minut. Zablokowany był skrajny lewy pas w kierunku Mokotowa. CZYTAJ WIĘCEJ

"24" na Obozowej

Wreszcie ok. godz. 16 u zbiegu ulic Obozowej i Ostroroga doszło od trzeciego wypadku. Na szykujący się do skrętu w lewo pojazd najechał tramwaj linii 24. Prowadzący samochód jest niegroźnie ranny - relacjonował internauta badyunior. Utrudnienia trwały pół godziny, ranny trafił do szpitala.

Mapy dostarcza Targeo.pl

Na koniec "35" i "25"

Po godz. 18 ten sam internauta poinformowął nas o kolejnych dwóch zdarzeniach z udziałem tramwajów. W kolizji brały udział: skład linii 35 na Marszałkowskiej i osobowy peugeot, a kilka minut później "25" na skrzyżowaniu Bródnowskiej i 11 Listopada.

bako/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | tvwarszawa

Pozostałe wiadomości