Pechowa bramownica zniknie do końca października

Warszawa

tvnwarszawa.plTrzy kolizje w miesiąc

Bariera ograniczająca wysokość na Wisłostradzie, przy moście Łazienkowskim ma zostać rozebrana do końca października. W ciągu miesiąca tiry trzykrotnie w nią wjeżdżały, powodując spore utrudnienia w ruchu.

Bramownica jest niezbędna, by drogowcy mogli budować estakady Trasy Łazienkowskiej nad Wisłostradą.

- Jedyne, co nam pozostaje, to apelować do kierowców ciężarówek o większą ostrożność i zwracanie uwagi na oznakowanie w pasie drogi - mówi Agata Choińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

I zachęcą do korzystania z objazdów: - Pojazdy mierzące ponad 3,3 m wysokości kierowane są na objazd Ludną, Rozbrat i Łazienkowską.

Ograniczenie wysokości ma zniknąć z Wisłostrady do końca października. - W tym czasie beton użyty do budowy nowych estakad nad Wisłostradą musi się spokojnie związać - tłumaczy Choińska.

Trzy kolizje w miesiąc

Barierę ograniczającą wysokość pojazdów mogących przejechać przez Wisłostradę ustawiono w nocy z 15 na 16 września. Już kilkanaście godzin później nieuważny kierowca tira wjechał w barierę kompletnie ją niszcząc. Sytuacja powtórzyła się 23 września.

Zniszczenie barierki powodowało ogromne utrudnienia na Wisłostradzie. Po raz trzeci barierka została zniszczona we wtorek. – Kierowcy utknęli w gigantycznym korku – informował z miejsca zdarzenia Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Zniszczona bariera 7 października:

Kolejny tir wjechał w bramownicę na Wisłostradzie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Rozbita bariera 23 września:

Pierwsze zniszczenie bariery 16 września:

Usunęli skrajnię
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jb/r

Zniszczył ograniczenia wysokości na Wisłostradzie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl