Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Pasażerka zmarła w tramwaju Centrum utknęło w korku

Ulice

| marca.com, PAP, tvn24.plfot. Maciej/Kontakt24

W wagonie tramwaju linii 8 zmarła pasażerka. Ruch był wstrzymany przez kilkadziesiąt minut, a w al. Jerozolimskich, w kierunku Pragi utworzył się gigantyczny korek tramwajowy i samochodowy.

- Zatrzymany został tramwaj linii nr 8. Zasłabła pasażerka, pogotowie ją reanimowało ponad 40 minut - relacjonuje Teresa Kotwica z Tramwajów Warszawskich. Niestety kobieta zmarła.

W efekcie zatrzymania utworzył spory zator tramwajowy. W korkach stali też kierowcy. Tramwajarze czekali na prokuratora, a składy jeździły w kierunku ronda Starzyńskiego. Jak relacjonuje Mateusz Kalbarczyk, reporter TVN Warszawa, tramwaje ruszyły ok godz. 18.10.

Zima utrudnia ruch

Choć w al. Jerozolimskich wznowiony został też ruch samochodowy, to nie oznacza, że w Warszawie nie ma utrudnień dla kierowców. Z nieba sypie śnieg, więc trzeba uważać na drogach. Do tego Zarząd Oczyszczania Miasta wypuścił na ulice 38 pługosolarek. Posypują m.in. mosty i wiadukty.

ran/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | marca.com, PAP, tvn24.pl