Pasażer zmarł w metrze. Wyłączyli trzy stacje

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPasażer zmarł w metrze na stacji Racławicka

Przez ponad dwie godziny pociągi pierwszej linii metra nie kursowały na odcinku Politechnika-Wilanowska. - Na stacji Racławicka pasażer zasłabł w pociągu - informowała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. Później podała, że podróżny zmarł.

Trzy stacje metra zostały całkowicie wyłączone z ruchu. - Nie ma możliwości wyprowadzenia na peron pasażera, który zasłabł w pociągu, dlatego skład musiał stanąć na stacji. Czekamy na przyjazd pogotowia - relacjonowała przed godziną 12 rzeczniczka.

Godzinę później dotarła do nas informacja o śmierci pasażera. - W drodze na miejsce zdarzenia jest prokurator. Utrudnienia potrwają do zakończenia czynności policji i prokuratury. Niestety nie możemy odprowadzić pociągu na tory odstawcze, skład musi pozostać na stacji - przekazała Bartoń.

Około godziny 14 ruch został wznowiony.

Utrudnienia i komunikacja zastępcza

W związku z wyłączeniem części stacji, metro nie kursowało na dwóch skróconych pętlach: Kabaty-Wilanowska i Politechnika-Młociny.

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: Metro Wilanowska - al. Niepodległości - Batorego - Waryńskiego - Metro Politechnika.

ZOBACZ POSTĘPY NA BUDOWIE II LINII METRA:

Postępy na budowie metra na WoliBudowa II linii metra / Facebook.com
wideo 2/4

kk/mś