Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Parkowanie na Woli tylko z identyfikatorami

Warszawa

UD Wola (mat. prasowe)Parkowanie na wolskich podwórkach

- Koniec parkingowej samowolki - ogłaszają władze Woli. Wprowadzają pilotażowy program, który ma zlikwidować parkowanie na podwórkach, gdzie nie trzeba płacić za zostawienie auta. Dzielnica wyznaczy miejsca, z których będą korzystali tylko mieszkańcy lub najemcy na podstawie specjalnych identyfikatorów.

- Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe, z których korzystać będą mogli tylko mieszkańcy oraz najemcy lokali użytkowych.

Z kolei przy wjazdach zostaną ustawione znaki zakazu ruchu, a mieszkańcy uzyskają specjalne identyfikatory - tłumaczył burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski, cytowany w komunikacie prasowym urzędu dzielnicy.

Jego zdaniem to rozwiązanie "sprawi, że zaparkowanie samochodu w obrębie miejsca zamieszkania nie będzie stanowiło tak dużego kłopotu jak do tej pory".

Identyfikatory od października

Identyfikatory będą bezpłatne, tylko dla właścicieli lub najemców lokali przy ulicach objętych projektem. Mieszkańcy za pośrednictwem zarządów wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości w określonym terminie będą mogli zgłaszać sugestie i uwagi dotyczące zaproponowanych rozwiązań.

Jak podkreślił rzecznik dzielnicy Mariusz Gruza, "jeśli wszystkie te rozmowy i konsultacje przebiegną dobrze i nie będzie trzeba przesadnie modyfikować planów, to w październiku chcemy ruszyć z wydawaniem identyfikatorów i ustawianiem odpowiednich znaków".

Inicjatorami pilotażowego pomysłu są władze Woli i tamtejszy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami.

Na początku zostanie wprowadzony na podwórzach w obrębie następujących ulic: Elektoralna, Biała, Ogrodowa, al. Jana Pawła II, Dzielna 15 i 15a, Nowolipki 26,28,28A,28B,30,32,34, al. Solidarności, Żelazna, Nowolipie oraz Piaskowa 7,9,11.

CZYTAJ TAKŻE O KAMPANII ZDM DOTYCZĄCEJ PARKOWANIA PRZY PRZEJŚCIACH

PAP/kw/pm