Parkowali na chodniku, a płatna strefa pusta. Strażnicy nie odpuścili

Parkowanie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, film z marca
Parkowanie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, film z marca
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plParkowanie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, film z marca

Niemal pusta strefa płatnego parkowania, a 50 metrów za nią pięć samochodów zaparkowanych na chodniku. Tym razem oszczędni właściciele nie mieli szczęścia. Straż miejska "wyposażyła" wszystkie auta w żółte blokady na koła.

Na taki widok natrafił w czwartek przed południem reporter tvnwarszawa.pl, gdy wyjeżdżał z tunelu Wisłostrady w kierunku Mokotowa. Auta były zaparkowane przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, na wysokości numeru 21.

- Strażnicy zamontowali pięć blokad na koła samochodów, ponieważ kierowcy zaparkowali na chodniku - mówił Artur Węgrzynowicz. Zwrócił też uwagę, że około 50 metrów dalej znajduje się strefa płatnego parkowania, gdzie nie brakuje legalnych, a przede wszystkim wolnych, miejsc parkingowych.

Zapytaliśmy straż miejską o liczbę zgłoszeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

"Z całej ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie w bieżącym roku do straży miejskiej wpłynęło 51 zgłoszeń. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań w 74 przypadkach pod nieobecność sprawców wykroczeń na miejscu zdarzenia wszczęto czynności zmierzające do ich ukarania, w 6 przypadkach zastosowano urządzenia do blokowania kół" - napisała w przesłanej do redakcji odpowiedzi Jolanta Borysewicz z referatu prasowego straży miejskiej.

kk/b

Pozostałe wiadomości