Ulice

Paraliż Trasy Łazienkowskiej, centrum, Pragi. "Mężczyzna leżał na pasie"

Ulice

Wypadek na Trasie Łazienkowskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWypadek na Trasie Łazienkowskiej

Na Trasie Łazienkowskiej w kierunku Ochoty zderzyły się trzy samochody. Jak informuje Piotr Świstak ze stołecznej policji, na środkowym pasie leżał mężczyzna. Zablokowane były wszystkie pasy. - Były ogromne korki w centrum, na Pradze i Ochocie – relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Do wypadku doszło około godziny 16.15, przed placem Na Rozdrożu.

- Ze wstępnych informacji wynika, że taksówka jadąca w kierunku Ochoty uderzyła w stojący samochód, w którym mężczyzna najprawdopodobniej zmieniał koło – informował Świstak. – Mężczyzna leży na środkowym pasie Trasy Łazienkowskiej - dodał.

"Mężczyzna reanimowany"

Informacje te potwierdził Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Na buspasie stał dostawczy iveco, a za nim audi. W oba samochody uderzyła rozpędzona taksówka - relacjonował reporter.

Jak mówią świadkowie, po uderzeniu mężczyzna stojący przy iveco przeleciał kilka metrów i upadł na środkowym pasie. - Mężczyzna był reanimowany. Został odwieziony do szpitala - dodaje reporter. Do szpitala trafił też kierowca taksówki.

Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej
Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Ogromne korki w centrum

- Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży - mówi Nikodem Kiełbowicz ze straży pożarnej.

I dodaje, że w kierunku Ochoty utworzył się ogromny korek. - Nie widać końca korka. Stoi cały most Łazienkowski - mówi Kiełbowicz. Również w stronę Pragi przejazd jest utrudniony. Lewy pas zajmowały wozy straży pożarnej. Strażacy już odjechali, jednak kierowcy zwalniają i przyglądają się.

Po dwóch godzinach udało się udrożnić jeden pas w stronę Ochoty. - Samochody jadą lewym pasem i omijając rozbite auta przejeżdżają na buspas po prawej stronie - relacjonował po godzinie 18.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Ruch odbywa się bardzo powoli. Autobusy przeciskają się przez miejsce wypadku - dodaje.

Po chwili przejazd znów został zamknięty, ale nie na długo. - Służby sprzątające oczyściły lewy pas i kierowcy mogą nim jeździć, bez konieczności lawirowania pomiędzy rozbitymi samochodami - zaznacza Marcinczak.

Jak poinformowała stołeczna policja, o godzinie 18.45 udrożniony został drugi pas.

- Trasa Łazienkowska jest odblokowana oprócz buspasu, gdzie policjanci wciąż prowadzą czynności - powiedział o godz. 20.25 Piotr Świstak ze stołecznej policji.

Kierowcy stanęli w korku nie tylko na Trasie Łazienkowskiej. - Są ogromne korki na drogach dojazdowych do Trasy Łazienkowskiej, m.in. na Saskiej Kępie, Gocławiu, a w centrum ul. Chałubińskiego, al. Niepodległości, Waryńskiego czy Pięknej – ostrzegał Artur Węgrzynowicz.

Utrudnienia dla autobusów

W korku utknęły również autobusy. - Pasażerowie wysiadają z autobusów. W kierunku placu Na Rozdrożu idą zamkniętą ulicą i chodnikiem - informował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego zablokowany był przejazd autobusów linii 138, 143, 182, 187, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525.

"Przywrócono podstawową organizację ruchu. Na trasach nadal mogą występować opóźnienia w kursowaniu za które uprzejmie przepraszamy" - poinformował o 18.35 Zarząd Transportu Miejskiego.

wp/ran

Pozostałe wiadomości