Parada Równości zmienia trasę. Chcą przejść obok tęczy

Warszawa

materiały organizatoraParada Równości przejdzie obok tęczy

Zmienia się planowana trasa Parady Równości – poinformowali organizatorzy przemarszu w komunikacie przesłanym do mediów. Uczestnicy manifestacji planują przejść obok tęczy na placu Zbawiciela.

Tegoroczna parada rozpocznie się 13 czerwca (sobota) o godz. 15. Jak informowaliśmy w maju, uczestnicy marszu wyznaczyli już nawet trasę, ale w poniedziałek poinformowali, że się zmieni.

Sprzed Sejmu ma przejść ulicami Piękną, potem Mokotowską, by dotrzeć do pl. Zbawiciela. Stamtąd prostą drogą tłum dotrze Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Z niej skręci w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, by przy pl. Zamkowym przejść w ul. Senatorską i skończyć na pl. Bankowym.

"Ta decyzja to odpowiedź na prośby uczestniczek i uczestników, którzy chcieli przejść obok Tęczy na pl. Zbawiciela. Instalacja stać będzie tam tylko do końca roku – tegoroczna Parada Równości to być może ostatnia szansa, by manifestacja minęła słynne dzieło" – informują organizatorzy.

W tym roku na paradzie spodziewają się 15-20 tys. osób.

Parada z platformami

Podczas parady nie zabraknie platform przygotowanych m.in. przez fundacje: Batorego, im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Kocia Mama, Partię Zieloni i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Manifestacja przejdzie pod hasłem "Równe prawa – wspólna sprawa". To streszczenie 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, osób LGBTQ, osób z niepełnosprawnością, a także lepszej edukacji seksualnej czy poszanowania praw zwierząt.

Wieczorem odbędzie się impreza "Nie Od Parady" w Nowej Jerozolimie. Wstęp płatny, a dochód wspiera organizację parady.

Warsztaty, spotkania, imprezy

Tegoroczna akcja to również Festiwal Parady Równości. "Łącznie do 14 czerwca zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń - debat, warsztatów, konferencji naukowych, imprez, wydarzeń sportowych i spotkań. Zdecydowana większość z nich jest darmowa" - informują organizatorzy.

Zmieniona trasa Parady Równości
materiały organizatora

TAK WYGLĄDAŁA UBIEGŁOROCZNA PARADA RÓWNOŚCI:

Parda Równości już na Pradze

ran