Pani Karowa kontra śmiałkowie

Warszawa

TVN24Rajd Barbórka

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5) zwyciężyli w warszawskim Kryterium Karowa, kończącym sezon motorowy w Polsce. Wcześniej dwukrotny mistrz Europy wygrał wszystkie sześć odcinków specjalnych Rajdu Barbórka.

Kajetanowicz był w Kryterium Karowa najszybszy po raz piąty w ostatnich sześciu latach. Mistrz Europy na kultowej trasie na ul. Karowej pokonał o 1,54 s Tomasza Kuchara z pilotem Magdą Lukas (Subaru Impreza). Trzeci rezultat, gorszy od zwycięzcy o 3,26 s, uzyskał Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak jadący Mitsubishi Lancerem Evo X."Na Karowej za każdym razem odczuwam silną presję. Pomimo tego znowu się udało! Nadal nie wiemy, co będziemy robić w przyszłym roku. Chcielibyśmy wiedzieć... Mogę zapewnić, że będziemy dążyć do tego, żeby przy jeszcze cięższej pracy mieć motywację, mieć cel" - powiedział Kajetanowicz na mecie w wywiadzie dla TVP.Na szóstej pozycji ze stratą 4,57 s został sklasyfikowany tegoroczny rajdowy mistrz Polski Grzegorz Grzyb z pilotem Robertem Hundlą (Ford Fiesta R5). Tuż przed nim znalazł się zwycięzca MP z 2014 roku Wojciech Chuchała i Daniel Dymurski (Subaru Impreza WRX STI) - strata 4,37 s.

Utrudnienia w Śródmieściu

W związku z organizacją Rajdu Barbórka wyłączone są niektóre ulice w Śródmieściu. Pierwsze utrudnienia rozpoczęły się we wtorek, kiedy budowano trybuny. Wyłączona była ulica Furmańska od Karowej, potem Karowa od Dobrej do Browarnej. Karowa wyłączona jest od czwartku. Jej ponowne otwarcie zaplanowano na 14 grudnia, po demontażu instalacji. Na czas rajdu, zamknięte są również ulice: Furmańska od wjazdu na parking do Bednarskiej, Karowa od Krakowskiego Przedmieścia do Browarnej, Browarna od Karowej do Leszczyńskiej oraz Gęsta, Wiślana, Lipowa i Radna pomiędzy Browarną a Dobrą.

W sobotę Rajd Barbórka
UM Warszawa

PAP,ran/mś