"Pakiet Euro 2012": zobacz, które ulice wyremontuje miasto

Warszawa

fot

Drogowcy uruchomili inwestycyjny "pakiet Euro 2012" - informuje "Życie Warszawy". W jego ramach odnowią jezdnie i chodniki w okolicach Stadionu Narodowego. Na poważniejsze remonty nie ma jednak co liczyć.

- Przed końcem sierpnia ruszą prace remontowe na ulicach wokół Stadionu Narodowego. Planujemy w ramach tzw. pakietu Euro 2012, że większość z nich skończy się jesienią tego roku. Tylko nieliczne mogą przeciągnąć się do wiosny 2012 - powiedział dziennikarzom "ŻW" rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj.

Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Targowa...

Ci, którzy liczą na poważne remonty, mogą być zawiedzeni. Plany drogowców zakładają zmiany raczej doraźne - naprawy jezdni i ułożenie nowych chodników.

Takie zmiany zobaczymy w al. Poniatowskiego między mostem a al. Waszyngtona (łącznie ze ślimakiem prowadzącym z Wału Miedzeszyńskiego), w al. Waszyngtona od Międzynarodowej do Kinowej oraz na Targowej i Zamoyskiego w rejonie wiaduktu PKP, Teatru Powszechnego I Wedla. Na Kijowskiej pojawią się nowe chodniki. Te prace przeprowadzi firma Efekt, z którą ZDM podpisał umowę o wartości 4,8 mln zł.

Natomiast Zakład Romontów i Konserwacji Dróg na zlecenie ratusza przeprowadzi wymianę chodników po obu stronach Wału Miedzeszyńskiego, między mostami Łazienkowskim i Poniatowskiego.

Wreszcie porządki wokół Expo

Na ZRiKD czeka jeszce prawdopodobnie naprawa jezdni i chodników oraz montaż nowych latarni na ulicach Bema, Prądzyńskiego i Kolejowej. W ten sposób władze miasta chcą uporządkować okolice hali Expo, w której znajdzie się centrum prasowe Euro 2012.

Łączny koszt "pakietu Euro 2012" to około 15 mln zł.

js/mz