Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Otworzyli przejazd Domaniewską. Korki zniknęły

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plTramwajarze otworzyli przejazd

Jak zapowiadali, tak też zrobili. Tramwajarze w nocy z czwartku na piątek otworzyli przejazd ulicą Domaniewską przez Wołoską. Od razu odczuli to kierowcy, którzy w tym miejscu przez trzy ostatnie tygodnie zmagali się z korkami.

- Kierowcy mogą już przejechać ul. Domaniewską na wprost przez ul. Wołoską. Wcześniej o tej porze tworzyły się w tym miejscu korki. Dzisiaj ulice są przejezdne - relacjonował około 8.30 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Początkowo utrudnienia miały potrwać do końca sierpnia. Jak jednak poinformowały w czwartek Tramwaje Warszawskie, "w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i sprawną organizacją pracy możliwe było przyspieszenie prac w tym rejonie miasta". - Ruch samochodowy planujemy przywrócić w nocy z 27 na 28 sierpnia - napisano. Z pewnością do zwiększenia tempa przyczynił się komunikacyjny paraliż, który spowodowało zamknięcie Domaniewskiej.

Od piątku na wcześniejsze trasy objazdowe wróciły linie 136, 138, N01, N33, N34, N36 i Z-1 a 218 na swoją normalną trasę.

Pozostałe prace wykończeniowe np. roboty brukarskie przy przystankach związane z modernizacją torowiska ul. Wołoskiej będą się wiązały z nieznacznymi utrudnieniami w ruchu.

Tramwaje wrócą w poniedziałek

Jak poinformował Michał Powałka, rzecznik TW, ruch tramwajów na Wołoskiej zostanie przywrócony w poniedziałek 31 sierpnia.

Nadal będą jeździły z centrum od pętli przy ul. Rakowieckiej do zajezdni przy ul. Woronicza, ale dojdzie przejazd z ul. Puławskiej do pętli Służewiec, czyli wrócą linie 18 i 31.

Zawieszone będzie kursowanie tramwajów linii 37 i 41 oraz autobusów Z-1 i Z-2.

Otworzą Wołoską

Wciąż wyłączony jest jeden pas ruchu Wołoskiej na odcinku od ul. Woronicza do ul. Marynarskiej. Te utrudnienia wynikają z przebudowy ul. Wołoskiej na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

W drugiej połowie września planowane jest puszczenie ruchu obydwiema jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Woronicza a Wiktorską wraz z całym skrzyżowaniem z Racławicką i Odyńca.

Jak informuje miasto, w budowie pozostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Garażową a Woronicza - tu ruch drogowy wróci w październiku.

10 SIERPNIA KIEROWCY UTKNĘLI W OGROMNYM KORKU W "MORDORZE":

Ogromne korki w "Mordorze"
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

su/ran