Otworzyli nową jezdnię Pileckiego. "Na starej trwają prace"

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZmiany na ulicy Pileckiego

Kierowcy mogą już korzystać z nowej jezdni na ulicy Pileckiego. Starą przebudowują drogowcy.

Chodzi o przebudowywany odcinek ulicy Pileckiego pomiędzy Ciszewskiego a Płaskowickiej. Drogowcy zbudowali tam dodatkową jezdnię, by zlikwidować wąskie gardło.

"Prace na starej jezdni"

- Nowa droga, prowadząca w stronę Płaskowickiej jest już otwarta. Ruch nie jest duży, ale kierowcy z niej korzystają – relacjonuje w środę rano Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.I dodaje, że za to wyłączona z ruchu jest stara jezdnia Pileckiego. – Przebudowują ją robotnicy. Praca wre – zaznacza Marcinczak.Utrudnienia na starej jezdni potrwają do końca października. Objazd został poprowadzony ulicami I. Gandhi – Dereniowa.

Po przebudowie na ulicy Pileckiego będą po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto pojawią się: nowe sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie, chodniki i droga rowerowa (będzie miała asfaltową nawierzchnię; ustawione zostaną stojaki). Wszystkie prace budowlane mają potrwać do połowy grudnia.

W WEEKEND, GDY NOWA JEZDNIA BYŁA JESZCZE ZAMKNIĘTA, KIEROWCY PRZEJEŻDŻALI PRZEZ NIĄ DO POBLISKIEGO MARKETU I STACJI BENZYNOWEJ:

Od wtorku zmiany na ulicy Pileckiego
Urząd Miasta
Wjeżdżają na nową jezdnię Pileckiego
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran/sk