Otworzyli most. Modlińska stanęła

Korek na Modlińskiej
Korek na Modlińskiej
TVN 24
TVN 24Korek na Modlińskiej

Na moście Marii Skłodowskiej-Curie pojawiły się w niedzielę pierwsze samochody. Pojawiły się także pierwsze korki na ul. Modlińskiej - alarmują kierowcy. Ze zwiedzania mostu nie rezygnują również piesi i rowerzyści.

Pierwsze samochody na most wjechały tuż po godz. 12.00. Chwilę później zaczęły docierać do nas informacje o utrudnieniach. – Ul. Modlińska zakorkowana jest w stronę Legionowa – informuje Paweł Łukasik z TVN24.

Internauci twierdzą, że winna jest źle ustawiona sygnalizacja na zjeździe z mostu w ul. Modlińską.

"Most może i przydatny, ale kompletnie nieprzydatne są światła na zjeździe z mostu na Modlińską. Cały ruch z kierunku Legionowa stoi od ratusza Białołęką aż po zjazdu z mostu, z drugiej strony korek sięga od ul. Konwaliowej. Zjazd na Tarchomin też stoi. Jest niedziela godz. 14.00. Boję się co będzie w poniedziałek rano" – pisze Suszi.

"To jest jakiś skandal. Inżyniera ruchu powinni za to zwolnić. Korek zaczyna się już pod Auchan. Od strony Legionowa też nie można skręcić na most bo są światła! Tym samym Modlińska jest zablokowana w obu kierunkach. Większość czasu stoi się na nich i patrzy na most, na który nie można wjechać. Rozumiem dlaczego nagle tak przyśpieszyła budowa wiaduktu na Modlińskiej. Przez rok nic tam się nie działo, a w ostatnim tygodniu prace nabrały niesamowitego przyśpieszenia. Widziałem robotników o 19." - dodaje prstr.

- Potrzebujemy kilka dni, żeby wyciągnąć wnioski. Dziś jest dopiero pierwszy dzień. W razie potrzeb będziemy dostosowywać sygnalizację świetlną tak, by ruch na moście i dojazdach do niego był jak najbardziej płynny - zapowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Pierwszy dzień z nowym mostem
Pierwszy dzień z nowym mostemTVN 24

Piesi rowerzyści na moście

Dzień otwarty przeznaczony dla pieszych i rowerzystów przyciągnął w sobotę na nowy most około 70 tysięcy osób. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zdążyli go zwiedzić. – Piesi chodzą po części technicznej. Nie brakuje również rowerzystów – relacjonuje Małgorzata Telmińska, reporterka TVN24.

- Rzeczywiście wciąż nie brakuje ciekawskich – przyznaje Milczarczyk. Jak dodaje, mieszkańcy mogą przedostać się na drugą stronę rzeki wąskimi chodnikami. Przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa znajdują się na tramwajowej części mostu, której budowa ma się zakończyć w czerwcu.

- Niestety część pieszych wchodzi również na buspasy, a to już jest niebezpieczne – dodaje Jarosław Sawicki ze stołecznej policji i apeluje o rozwagę i zachowanie ostrożności.

Komunikacja na moście

W nocy z niedzieli na poniedziałek na moście pojawiły się pierwsze autobusy nocnej linii N01. Od poniedziałkowego poranka kursować będzie tam również linia 101. W związku z otwarciem mostu zmienione zostały trasy 3 linii: 114, 203 i N44. Za to na swoją starą trasę po ponad dwóch latach wracają tramwaje linii 17.

Czytaj więcej o komunikacji na moście

Jak informuje ZTM kolejne linie na nowym moście pojawią się około 10 kwietnia, kiedy zakończą się prace związane z budową łącznika pomiędzy pierwszą a drugą linią metra.

Została jeszcze część tramwajowa

Otwarcie części drogowej nie oznacza jednak końca prac. Budowa części tramwajowej oraz węzła Modlińska ma zostać ukończona w czerwcu, a oddanie do użytku nastąpi prawdopodobnie jesienią. Tramwaje będą dojeżdżać do ul. Myśliborskiej. Nie będzie tam jednak pętli, gdyż torowisko ma z czasem iść dalej, ulicą Światowida aż do osiedla Winnica. Póki nie powstaną, mostem kursować mają tramwaje dwukierunkowe.

Paweł Łukasik, reporter TVN24
Paweł Łukasik, reporter TVN24TVN24

par

Pozostałe wiadomości