Ulice

Otworzyli kolejny pas na moście Grota

Ulice

Sytuacja na moście w środę po południu
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plSytuacja na moście w środę po południu

W nocy z wtorku na środę drogowcy otworzyli jeden pas dedykowany ruchowi tranzytowemu na moście Grota-Roweckiego w kierunku Marek. Obecnie kierowcy mają tam do dyspozycji cztery pasy ruchu z pięciu. - Ruch na moście odbywa się bardzo płynnie, nie ma utrudnień, korek tworzy się dopiero na dojeździe do mostu - informuje reporter tvnwarszawa.pl.

– Planujemy otworzyć jeden z pasów dla ruchu tranzytowego w nocy z wtorku na środę - powiedział we wtorek Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Powinno to odciążyć wjazd na most. To pewien krok do przodu – dodał.

W środę rano pojechaliśmy na miejsce. - Faktycznie jeden pas z dwóch, służących do tranzytu, został otwarty - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Sytuacja się poprawia

Teraz na moście kierowcy w kierunku Marek mogą jeździć trzema pasami dla ruchu lokalnego oraz jednym z dwóch służącym do tranzytu.

Prawdziwy chrzest nowa organizacja ruchu przeszła w popołudniowym szczycie, gdy zdecydowanie więcej kierowców stara się przejechać od strony Bemowa w kierunku Targówka. Jak jednak relacjonował po 16.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl - udostępnienie pasa bardzo pomogło kierowcom.

- Ruch na moście odbywa się bardzo płynnie, nie ma utrudnień, korek tworzy się na dojeździe do mostu - dodał reporter.

Sytuacja w środę po południu
Sytuacja w środę po południuArtur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

Od poniedziałku na trasie tworzą się duże korki, zarówno w porannych, jak i popołudniowych szczytach.

Na północnej bez zmian

Na razie nic nie zmieni się jednak na odcinku mostu i Trasy AK od węzła Modlińska od ulicy Powązkowskiej. Tam kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu i trzy pasy na samym moście. Zamknięte są pasy do ruchu tranzytowego. Dlaczego nie zostaną udostępnione? – Cały czas trwają tam niezbędne prace, np.: likwidacja przewiązek – mówi Krynicki.

Drogowcy od piątkowego otwarcia południowej jezdni przeprawy informowali, że roboty mogą potrwać 10 dni, czyli do około 21 września. – Jeśli wykonawca upora się z niezbędnymi pracami, możemy otwierać pasy wcześniej. Sytuacja jest dynamiczna – tłumaczy rzecznik GDDKiA.

Około 21 września planowane jest również otwarcie: zjazdów na Trasę AK na w. Marymoncka - z ul. Słowackiego (od strony Żoliborza) na jezdnię w stronę mostu Grota i z ul. Marymonckiej na jezdnię w stronę Powązek i Bemowa, a także wjazdów na z Wisłostrady oraz zjazdów z mostu na ulicę Modlińską.

- Planowane oddanie Trasy AK w pełnym przekroju przypada w okolicach pierwszego weekendu października – przypomina Krynicki.

Tak w poniedziałek wyglądał ruch na trasie:

Kierowcy wciąż stoją w korkach na Trasie AK
Kierowcy wciąż stoją w korkach na Trasie AKLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Popołudniowy szczyt na Trasie AK
Popołudniowy szczyt na Trasie AKTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

jb/ran

Pozostałe wiadomości