Otworzyli fragment S8. "Z Raszyna zniknęły korki"

Al. Krakowska bez korków
Al. Krakowska bez korków
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAl. Krakowska bez korków

Otwarcie nowego fragmentu trasy S8 rozładowało korki w Raszynie i Jankach. - Ruch w al. Krakowskiej odbywa się płynnie - relacjonował w poniedziałek rano reporter tvnwarszawa.pl.

Poniedziałek to pierwszy dzień roboczy, w którym kierowcy mogą korzystać z nowego fragmentu trasy S8. Chodzi o odcinek pomiędzy Opaczą a węzłem Warszawa-Janki.

- Na nowym odcinku trasy S8 ruch nie jest wielki - relacjonował po godz. 7 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

I dodaje, że sytuacja zmieniła się w al. Krakowskiej, która dotychczas służyła za wjazd do stolicy od strony Katowic i Wrocławia. - Po otwarciu fragmentu S8 al. Krakowska nie wygląda tak samo jak kiedyś. Po ciągnących się po horyzont korkach, do wjazdu do stolicy, nie ma śladu - relacjonuje po 7.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który sytuację na ulicy obserwował z kładki przy ul. Szkolnej w Raszynie. - Mieszkańcy Raszyna mogą odetchnąć z ulgą - dodaje.

Jak informuje reporter, wjazd i zjazd na nowy odcinek trasy S8 również nie generuje żadnych problemów.

Pięć miesięcy wcześniej

W piątek drogowcy otworzyli fragment trasy od węzła Opacz do Janek. Na razie korzystać z niej mogą samochody jadące krajową "8". Nowa arteria nie ma bowiem połączenia z krajową "7".

Wraz z otwarciem trasy drogowcy zamknęli fragment ul. Mszczonowskiej. Kierowcy mogą dojechać tylko do estakad nad rondem łączącym centra handlowe. Od tego miejsca aż do budowanego węzła Warszawa - Janki droga jest nieprzejezdna, więc kierowcy muszą wjechać na nowy odcinek trasy S8. Przeczytaj więcej o nowej organizacji ruchu.

Kiedy kolejne odcinki?

Drogowcy nie chcą informować, czy kolejne odcinki trasy - od węzła Opacz do węzła Paszków wraz z węzłem Warszawa-Janki oraz 2,4 kilometrowy łącznik między nową "ósemką" a starą "siódemką", czyli wylotówką na Kraków (droga krajowa nr 7) wraz przebudową krajowej "7" do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 w Sękocinie Las - także zostaną oddane wcześniej. Według kontraktu terminem zakończenia prac jest grudzień 2015 i taką datę podają.

Ważna inwestycja

Inwestycja to część budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea – Wolica. Jest to jedna z priorytetowych inwestycji rządowego "Programu budowy dróg na lata 2011 – 2015".

Do dyspozycji kierowców oddany został w grudniu 2013 fragment od węzła Salomea (skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi) do węzła Opacz.

Koszt inwestycji to 565,7 mln zł.

Trasa S8targeo.pl

Tak otwierali trasę S8:

Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)
Nowy fragment wylotówki otwarty (nagranie przyspieszone)Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/ran

Pozostałe wiadomości