Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Ulice

Pościg za kierowcą niedaleko Otwocka. "Miał zakaz prowadzenia pojazdów i blisko promil alkoholu"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Kierowca miał promil alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów (zdj. ilustracyjne)

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. - Okazało się, że był pijany i posiadał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych - przekazała rzeczniczka otwockiej policji Paulina Harabin.

Jak poinformowała policjantka, funkcjonariusze z Wydziału ruchu drogowego patrolowali miejscowość Dąbrówka. Sygnał do zatrzymania się dali kierującemu samochodem osobowym marki Fiat.

Porzucił auto, uciekał pieszo

- Mężczyzna jednak zignorował policyjne polecenie zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe - opisała Harabin. I dodała: - Niestety kierujący kontynuował ucieczkę kilkukrotnie zmieniając nagle kierunek jazdy. Po upływie kilku minut, mężczyzna, widząc, że nie ma szans na ucieczkę samochodem, na jednej z ulic porzucił pojazd i uciekał pieszo. Po chwili został zatrzymany przez ścigający go patrol.

Policjantka zaznaczyła, że po wylegitymowaniu okazało się, że to 43-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. - W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, funkcjonariusze ustalili, że stracił on prawo jazdy w minionym roku i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do grudnia 2021 roku, wydany przez Sąd Rejonowy w Otwocku. Na dodatek badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało blisko promil alkoholu - podała Harabin.

Zarzuty dla kierowcy

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty "prowadzenia pojazdu mechanicznego będąc w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo oraz niestosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego". Za takie przestępstwo grozi nawet pięć lat więzienia.

- Jeśli taka osoba nadal będzie prowadzić, może trafić do więzienia, a sąd dodatkowo ma możliwość zastosowania kary dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Kierujący, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej, również musi liczyć się z surowymi konsekwencjami i karą pozbawienia wolności nawet do lat pięciu - podsumowała.

Informowaliśmy o zapowiedzi wyższych kar dla pijanych kierowców:

Mateusz Morawiecki o karach dla kierowców
Mateusz Morawiecki o karach dla kierowcówTVN24

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości