Otwierają Cierlicką, zamykają Emilii Plater

Warszawa

Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa
Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa
Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa
Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa
Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa
Utrudnienia na Emilii Plater | um.warszawa

Kolejarze, wcześniej niż zapowiadali, otworzą w Ursusie przejazd ulicą Cierlicką pod torami. Kierowcy pojadą też dwoma wiaduktami na Słowackiego. Zamknięty zostanie za to przejazd Emilii Plater przez Świętokrzyską. Takie zmiany czekają kierowców w ten weekend.

Z piątku na sobotę zakończy się remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Cierlicką. Choć przejazd ulicą miał być zamknięty do listopada, to kolejarze uwinęli się z pracami szybciej i od piątkowej nocy kierowcom będzie zdecydowanie łatwiej poruszać się po dzielnicy.

Z objazdów na swoje podstawowe trasy przez Ursus, wrócą autobusy linii 177, 187, 401, 517, N35 i N85.

Zmiany na wiadukcie

Otwieranie ma w planach też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Samochody pojadą w nocy z piątku na sobotę nad Trasą Armii Krajowej w kierunku Marymonckiej wyremontowanym wiaduktem Słowackiego.

Przez cały październik drogowcy nie planują w tym miejscu utrudnień. Remont wiaduktu w stronę centrum ruszy w listopadzie.

Zamknięte dwie ulice

Piątek to jednak nie tylko koniec utrudnień. Drogowcy kłaść będą asfalt na skrzyżowaniu Emilii Plater i Świętokrzyskiej. W związku z pracami zamkną przejazd przez skrzyżowanie tych ulic. Jadący od strony Alej Jerozolimskich będą musieli zawrócić na skrzyżowaniu ze Śliską.

Prace rozpocząć się mają w piątek o godzinie 22.00 i potrwać do godziny 22.00 w niedzielę.

Utrudnienia dotkną też pasażerów, szczególnie autobusów nocnych. Pojazdy linii 109, 160, 444, N11, N41, N61, N12, N46, N62 N13, N21, N63, N71, N91, N14, N44, N64, N32, N35, N38, N85, N88 i N45 pojadą objazdami.

Remontowana jest także ulica Ochocza w Wawrze. Prace potrwać mają do poniedziałku.

W związku z frezowaniem zmienią się trasy autobusów linii 115, 142 i 213. Od skrzyżowania ulic Walcownicza i Bystrzyckiej pojadą Walcowniczą do Petunii, z pominięciem ulic: Bystrzycka, Ochocza i Narcyzowa.

Cierlicka została zamknięta w sierpniu:

Cierlicka zamknięta
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

wp/ran