Ostatnie przygotowania do zamknięcia Targowej

Warszawa

fot. Bogdan_Fotograf/warszawa@tvn.pl

Już w sobotę piesi i samochody znikną z okolic Dworca Wileńskiego. Ich miejsce zajmą robotnicy i maszyny budowlane. Ostatnie przygotowania do zamknięcia ul. Targowej sfotografował i umieścił na swoim profilu internauta Bogdan_Fotograf.

- Budowa drugiej linii metra wymusza zamknięcie głównego skrzyżowania na Pradze Północ. Czekają nas mega korki i totalny chaos komunikacyjny – pisze internauta.

Ostrzegamy i my, podpowiadając, jak radzić sobie z utrudnieniami. Tych z pewnością nie zabraknie.

Utrudnienia poza Pragą

- To ostatnie, ale bardzo duże utrudnienia, które zasięgiem będą wykraczać daleko poza rejon skrzyżowania Targowej z al. Solidarności – przewiduje Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Zamykają Targową - Sprawdź objazdy

– Wielu kierowców z Pragi zjedzie na Wisłostradę, dodatkowo zakorkują się i tak już obciążone mosty. Tym, którzy nie muszą jeździć samochodem, radziłbym przesiąść się do komunikacji miejskiej – apeluje.

Mobilny punkt informacyjny

W czwartek w okolicach pl. Wileńskiego uruchomiony został mobilny punkt informacyjny ZTM. Pasażerowie mogą uzyskać informacje o nowej organizacji ruchu i zmianach komunikacyjnych na Pradze.

Punkt mieści się w specjalnym autobusie, który do 18 października będzie miał postój w Al. Solidarności na parkingu liceum im. Władysława IV.

Dwa lata utrudnień

W sobotę 15 października zostanie zamknięty ruch na skrzyżowaniu Targowej z al. Solidarności. W stronę mostu Śląsko Dąbrowskiego przejadą jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Kilkanaście linii pojedzie zmienionymi trasami. Tramwaje w tym rejonie zaczną kursować zbudowanym specjalnie z tej okazji objazdem przez ul. Ratuszową. Kierowcy jadący od strony ul. Radzymińskiej będą zmuszeni skorzystać z tymczasowych parkingów przesiadkowych (ulokowanych przed skrzyżowaniem z Targową), lub spróbować objechać wyłączone skrzyżowanie.

Budowa metra utrudni życie mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy przez najbliższe dwa lata.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

wp//par