Ostatnie frezowania lata

Warszawa

fot. TVN24

Na ostatni weekend kalendarzowego lata Zarząd Dróg Miejskich zapowiada kolejne frezowania. Tym razem równą nawierzchnię zyskają ulice Jana III Sobieskiego i Wolska.

Całkowicie zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie ul. Sobieskiego od ul. Nałęczowskiej do alei Wilanowskiej. Nie będzie także możliwości jazdy na wprost w ciągu ul. Nałęczowskiej i Śródziemnomorskiej przez skrzyżowanie z ul. Sobieskiego, ani skrętu z tych ulic w ul. Sobieskiego.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: al. Wilanowska – Wiertnicza – Powsińska – św. Bonifacego; al. Wilanowska – al. Sikorskiego – św. Bonifacego.

Wolska: będzie nieprzejezdna na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Fort Wola w stronę Bemowa. Ruch w tym kierunku zostanie przełożony na jeden pas ruchu sąsiedniej jezdni.

Proponowany objazd prowadzi ulicami: Redutowa – Jana Olbrachta – Górczewska – Powstańców Śląskich.

Prace potrwają, tradycyjnie, do godziny 4.00 w poniedziałek.

ZDM przypomina, że układany asfalt jest gorący i nie należy na niego wchodzić.

Objazdy ZTM

Autobusy pojadą objazdami, ale ZTM podało na razie tylko szczegóły dotyczące jednego z remontów:

Linie 116 i 130 - od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza - WILANÓW.

Linia 164 od skrzyżowania Św. Bonifacego/Powsińska w obu kierunkach ulicami: Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa i dalej bez zmian.

Linia 422 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Sikorskiego – al. Wilanowska i dalej własnymi trasami.

Linia 519 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza - Przyczółkowa i dalej bez zmian.

Linie N31 i N81 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Sikorskiego – al. Wilanowska i dalej własnymi trasami.

Na trasach objazdowych obowiązują wszystkie napotkane przystanki (dla nocnych jako warunkowe).Jednocześnie zawieszone zostaną przystanki: ŚW. BONIFACEGO 01; TRUSKAWIECKA 01 i 02; NAŁĘCZOWSKA 01 i 02; INSTYTUT NEUROLOGII 01 i 02; SOBIESKIEGO 04.

wp/mz