Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Ostatni tydzień wakacji pod znakiem remontów i utrudnień

Ulice

ZDMUtrudnienia na Marsa

Miasto zapowiada utrudnienia w Rembertowie, Pradze Północ i w dzielnicy Włochy. Drogowcy będą między innymi montować wiadukt nad ulicą Marsa, frezować ulice Namysłowską i 17 stycznia. Zmian w ruchu należy spodziewać się też w okolicy ronda Starzyńskiego.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się we wtorek o godzinie 22 i potrwają do 6 nad ranem. Podobnie będzie kolejnej nocy. W związku z budową estakady wyłączony będzie przejazd przez ulicę Marsa, dla jadących w ciągu Chełmżyńskiej i Okularowej. Kierowcy jadący ulicą Chełmżyńską będą mogli skręcić w prawo w Marsa. Nie będzie można skręcić w lewo z Marsa w Chełmżyńską, a także przejechać z Chełmżyńskiej w Okularową.

Zmiany na rondzie

30 sierpnia rozpocznie się kolejny etap prac na rondzie Starzyńskiego. W środę wieczorem około 22 całkowicie zamknięty zostanie zjazd z mostu Gdańskiego. Jadący ze Śródmieścia i Żoliborza będą mogli na wysokości zoo skręcić z mostu na Wybrzeże Helskie i ulicą Dziecinów dojechać do Jagiellońskiej aby skręcić w kierunku ronda.

Zamknięty zostanie również przejazd przez tory z ronda na most. Dla jadących w kierunku mostu Gdańskiego wytyczona zostanie tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy. Po tymczasowej jezdni będą poruszali się również jadący z Jagiellońskiej od strony Żerania lub z ulicy Starzyńskiego w Jagiellońską w kierunku Pragi.

Autobusy linii 227, 409, 500, Z11, N12 i N62 nie będą zatrzymywały się na przystankach przy rondzie.

Organizacja ruchu na rondzie Starzyńskiego UM

Remont Namysłowskiej

W czwartek, 31 sierpnia drogowcy zajmą się remontem nawierzchni na ulicy Namysłowskiej. Początek prac, które potrwają do 5 września zaplanowano na godzinę 7. Ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od Ratuszowej do Starzyńskiego. Nie będzie można również wjechać w nią z ulic poprzecznych, a na końcu ulicy Szymanowskiego drogowcy wytyczą tymczasową zawrotkę.

Objazd Namysłowskiej wyznaczony zostanie ulicami : Jagiellońską i Starzyńskiego. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że dojazd do posesji utrzymywany będzie w miarę postępów prac. Zmienione zostaną również trasy autobusów linii 135, 176 oraz 212.

Objazd ulicą Namysłowską ZDM

Frezowanie 17 stycznia

Ostatnim remontem zaplanowanym na ten tydzień, będzie frezowanie ulicy 17 Stycznia. Rozpocznie się w piątek o 22, a zakończy w poniedziałek o 4 nad ranem.

Zamknięta będzie północna jezdnia na odcinku od Żwirki i Wigury do alei Krakowskiej. Zamkniętą ulicę będzie można objechać przez Hynka. ZDM zapowiada, że na czas remontu nie będzie połączenia z ulicami : Szybowcową, Zarankiewicza, Radarową i Sabały. Podczas prac drogowców, wyjazd z ulic poprzecznych i budynków LOT będzie możliwy tylko w stronę Żwirki i Wigury.

Autobusy linii 154 i 317 w kierunku pętli P+R AL.KRAKOWSKA zostaną skierowane na ulicę Hynka.

Zobacz też: Zaczął się remont Krakowskiego Przedmieścia. Autobusy na objazdach

Krakowskie Przedmieście jest nieprzejezdneArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

md/ran

Źródło zdjęcia głównego: ZDM