Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Osobówka po zderzeniu z cysterną stanęła w płomieniach. Nie żyje kierowca

Warszawa

Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl | tvnwarszawa.plWypadek na Szosie Lubelskiej

Tragiczny wypadek na Szosie Lubelskiej pod Warszawą. – Zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i cysterna. Osobówka spłonęła, nie żyje jedna osoba – mówi reporter tvnwarszawa.pl. Utrudnienia w tej okolicy zakończyły się późno w nocy.

Do zdarzenia doszło o godzinie 16.40 na Szosie Lubelskiej, na wysokości numeru 4. – Samochód osobowy całkowicie spłonął. W osobówce była 1 osoba. Nie udało jej się uratować – informował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl.

- Paliła się też kabina cysterny, która przewoziła naftę lotniczą. W środku były ponad 33 tony paliwa, ale nie było zagrożenia wybuchu. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej – dodał.

Renault zjechał na przeciwny pas

- Akcja policji i straży pożarnej cały czas trwa, służby uprzątnęły teren. Czekamy na przyjazd drugiej cysterny, za pomocą której przepompujemy paliwo do innego zbiornika - mówił o godzinie 21.30 Rafał Retmaniak ze stołecznej policji. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód marki renault z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu. Oba auta zderzyły się czołowo - dodał.

W wyniku bardzo wysokiej temperatury doszło do okopcenia cysterny. Działania straży pożarnej koncentrowały się na tym, by pożar najpierw ugasić, a następnie schłodzić sam pojemnik z paliwem. Strażacy musieli też wyciąć ciało kierowcy renault.

Jak informowała reporterka TVN24, kierowca cysterny opuścił pojazd samodzielnie. - Nic poważnego mu się nie stało, ma jedynie lekkie obrażenia ciała. Po wyjściu z kabiny próbował nawet gasić pożar samochodu osobowego, ale mu się nie udało - mówiła Justyna Kosela.

Renault w ogniu
Patryk Florczak, Kontakt24

Były utrudnienia

Kierowcy w tej okolicy musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Droga krajowa nr 17 zablokowana była w obu kierunkach. - Zarówno wyjazd ze stolicy, jak i wjazd od strony Lublina są zamknięte - ostrzegał Michał Konopka ze straży pożarnej.

Jak wyjaśnił Retmaniak, utrudnienia trwały do godz. 3.25.

Utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych
TVN24
Policja ostrzega przed utrudnieniami
TVN24
Wypadek na Szosie Lubelskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Szosie Lubelskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Szosie Lubelskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Szosie Lubelskiej | Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

kw/gp