Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ośmiolatek potrącony na przejeździe rowerowym

Warszawa

Katarzyna/Kontakt24Potrącenie rowerzysty

Ośmioletni chłopiec wjechał na przejazd rowerowy. Został potrącony przez rozpędzony samochód. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt24 od pani Katarzyny, która była świadkiem zdarzenia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorek po godzinie 9 w Sulejówku, na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Głowackiego.

- Chwilę przed całym zdarzeniem zobaczyłam kobietę [kierującą autem - red.], która się odwraca i próbuje rozglądać - opowiadała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pani Katarzyna, autorka nagrania i świadek zdarzenia.

Jak wynika z jej relacji, w tym czasie chłopiec jechał rozpędzony i był zasłonięty przez busa, który skręcał w prawo. - Kobieta mogła go nie zauważyć. Byłam w szoku – mówiła autorka nagrania i przyznała, że taką sytuację zarejestrowała po raz pierwszy. Jak dodała, karetka "zajęła się dzieckiem wyłącznie powierzchownie". - Uderzyło głową o asfalt, a naklejono mu tylko dwa plastry na nogę - podała.

"Sprawca ukarany mandatem"

Pani Katarzyna zdecydowała się pokazać nagranie policji.

- Policjanci chcieli ukarać ojca dziecka grzywną za niedopilnowanie chłopca, mimo że kobieta, która uderzyła samochodem w dziecko, chciała wziąć winę na siebie – przekazał mąż pani Katarzyny, który także rozmawiał z Kontaktem 24. Dodał, że - po obejrzeniu filmu - ostatecznie winą obarczono kierującą autem kobietę.

- Otrzymaliśmy informację, że około godziny 9 rano na ulicy 3 Maja w Sulejówku kobieta kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa ośmioletniemu rowerzyście i uderzyła w niego. Przyjechała karetka, ale chłopiec nie został zabrany do szpitala. Sprawca został ukarany mandatem - potwierdziła Magdalena Tchórzewska z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Jak dodała pani Katarzyna, w miejscu zdarzenia często dochodzi do podobnych sytuacji. - Dwie ulice dalej jest bardzo kolizyjne skrzyżowanie, na całej prostej chyba siedem - osiem razy w tygodniu coś się dzieje - podsumowała.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zderzeniu rowerzystki z samochodem SOP-u:

Rowerzystka potrącona przez samochód SOP-uTVN24
wideo 2/5

ok/mj/popi/ab/r