Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Osiem miesięcy na budowę najkrótszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej

Warszawa

Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.plPowstanie kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej do ul. Targowej

Do końca listopada ma czas wykonawca najkrótszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej na budowę jezdni od ulicy Zamoyskiego do Targowej. Stołeczny ratusz podpisał umowę z hiszpańską Balzolą na kwotę 11,5 mln złotych.

Tak jak na pozostałych odcinkach powstaną tu dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu, a także chodniki, drogi rowerowe i zieleń.

Stołeczny ratusz podpisał umowę z hiszpańską Balzolą, zwycięzcą przetargu na budowę najkrótszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Nowa droga powstanie w pobliżu stacji metra Stadion Narodowy, na przedłużeniu ul. Sokolej - od ulicy Zamoyskiego do Targowej.

Inwestycja kosztować będzie 11,5 mln złotych. Wykonawca na jej realizację ma 8 miesięcy.

W czasie budowy kierowców i pasażerów komunikacji czekają utrudnienia. Chociaż znaczna część odcinka powstanie na terenie dzisiaj niewykorzystywanym, to jednak przebudowie ulegnie też skrzyżowanie od strony ulicy Zamoyskiego.

Będą utrudnienia

- Organizację tymczasową ruchu przygotuje wykonawca. Natomiast w tym etapie nie będziemy przebudowywać całego skrzyżowania z ul. Targową. Po przebudowie kierowcy będą mogli skręcić w Targową tylko w prawo – tłumaczyła po ogłoszeniu przetargu jesienią ubiegłego roku Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Na pewno przeniesiony zostanie przystanek autobusowy przy Targowej w kierunku Grochowa i centrum, który stoi na środku planowej trasy.

Trwa obecnie przebudowa pętli tramwajowej przy Kijowskiej. To roboty związane powstającym odcinkiem Trasy Świętokrzyskiej od Zabranieckiej do Kijowskiej. Jak zapowiada stołeczny ratusz, kierowcy będą mogli tędy pojechać we wrześniu bieżącego roku. Roboty wiążą się z utrudnieniami dla pasażerów komunikacji miejskiej. Przez wszystkie weekendy kwietnia Kijowską nie bedą kursowały tramwaje linii 7, 13, 28.

W poniedziałek 3 kwietnia dla ruchu kołowego udostępniono zamkniętą od połowy ubiegłego roku Zabraniecką. Tam trwała przebudowa ulicy – włączenie jej do Trasy Świętokrzyskiej. Zakończyły się uciążliwe objazdy.

Trasa Świętokrzyska powstaje na terenie Pragi Północ i poprzez tunel w nasypie kolejowym zapewni połączenie z Targówkiem.

Nowy odcinek umożliwi włączenie się kierowców do ruchu na Targowej:

Powstanie kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej do ul. Targowej
Mateusz Szmelter

skw/pm