Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Opóźniony remont skończą przed czasem

Warszawa

fot. ZDM

Nie 30 października, a już w najbliższy weekend kierowcy będą mogli pojechać remontowanym wiaduktem na ul. Traktorzystów - pochwalili się drogowcy. Nie oznacza to jednak, że wszystkie prace zostały juz wykonane. Warto także pamiętać, że remont pierwotnie miał się zakończyć we wrześniu.

- W ten weekend przepuścimy ruch kołowy i pieszy przez wiadukt na ul. Traktorzystów - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Jeszcze w czwartek odpowiednie pozwolenie miał podpisać Janusz Galas, miejski inżynier ruchu - dodaje.

"Czasowa organizacja ruchu"

Wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie został całkowicie zamknięty 12 kwietnia. Początkowo remont miał trwać do końca września. Okazało się jednak, że drogowcy przegrali z... pogodą. - W lipcu były aż 22 dni deszczowe i wykonawca poprosił o przedłużenie terminu - tłumaczył przed kilkoma tygodniami ZDM. Nowy termin zakończenia prac wyznaczono na 30 października.

Teraz już wiadomo, że kierowcy nie będą musieli czekać aż do końca miesiąca. - Wiemy, w jak ciężkiej drogowej sytuacji są mieszkańcy Ursusa i Włoch. Dlatego chcemy wpuścić na wiadukt kierowców w ramach czasowej organizacji ruchu - tłumaczy Karolina Gałecka.

Rzeczniczka ZDM zapowiada jednocześnie, że cały czas prowadzone będą "drobne prace", m.in.: przy budowie schodów.

Dopiero po zakończeniu wszystkich prac zbierze się komisja, która zdecyduje o oficjalnym otwarciu wiaduktu.

Pół roku utrudnień

Przeprawa zamknięta została w połowie kwietnia. W czasie remontu drogowcy rozebrali stary wiadukt i postawili nowy. Obecnie jest on wyższy, ma 4 metry wysokości ( wcześniej miał 3,8m). Wykonawcą prac jest firma WPM Mosty. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,5 mln złotych.

su/par