Opel na torowisku, tramwaje stanęły. Ranna kobieta

Ulice

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plWypadek w al

Przed godz. 15 w al. Krakowskiej na wysokości stacji PKP Rakowiec doszło do zderzenie tramwaju z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna. Ruch tramwajowy w obu kierunkach był zablokowany przez ok. 20 minut.

Jak donosił z miejsca zdarzenia reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, ranna osoba to kierująca oplem kobieta. - Była zakleszczona w aucie, ale jej stan jest dobry - relacjonował reporter. Kobietę odwieziono do szpitala.

Jak doszło do zderzenia? - Opel jechał Grójecką, podobnie jak tramwaj, w kierunku centrum. Kierująca samochodem postanowiła skręcić w lewo na przejeździe i wtedy została uderzona. Jeszcze przez kilka metrów auto było pchane po torach, aż zatrzymało się na skrzyżowaniu Grójeckiej z Harfową - opisywał Zieliński.

Utrudnienia dla trzech linii

Po wypadku ruch tramwajowy w obu kierunkach był zablokowany przez ok. 20 min. Utrudnienia dotyczyły linii 7, 9 i 15. Jak podawał Zarząd Transportu Miejskiego, tramwaje jadące w kierunku krańca P+R AL. KRAKOWSKA skierowane były na trasę skróconą do pętli BANACHA.

Jak podał Zieliński, ok. godz. 15 samochód został uprzątnięty, a ruch tramwajów wznowiony.

ep/b