TVN Warszawa | Ulice

Miała prawie dwa promile, autem wiozła trzyletnią córkę

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
ShutterstockPijana matka wiozła w aucie trzyletnią córkę (zdj. ilustracyjne)

To inny kierowca zauważył, że seata jadącego drogą krajową numer 57 może prowadzić nietrzeźwa osoba. Policjanci zatrzymali samochód w Opaleńcu (Mazowieckie). Za kierownicą siedziała pijana kobieta, jechała z trzyletnią córką.

O zdarzeniu poinformował w poniedziałek aspirant sztabowy Krzysztof Błaszczak z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Seata, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, zauważył jadący DK57 mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Podejrzewając, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba, powiadomił policję.

Zatrzymano jej prawo jazdy

Mundurowi zatrzymali wskazany pojazd w Opaleńcu w gminie Chorzele. Seatem kierowała 46-latka, która przewoziła autem 3-letnią córkę. Kobieta miała w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Policjanci przekazali dziecko ojcu, który został wezwany na miejsce. Nieodpowiedzialnej 46-latce zostało zatrzymane prawo jazdy.

Prawdopodobnie odpowie ona też przed sądem rodzinnym za sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. - Wkrótce usłyszy też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat dwóch - przekazał policjant.

Czytaj także: Koziołkował i zatrzymał się w rowie. Pijany kierowca wiózł w aucie dziecko:

Pijany kierowca wjechał do rowu (materiał z 26.05.2022)
Pijany kierowca wjechał do rowu (materiał z 26.05.2022)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości