Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Odwołali zmiany na ul. Woronicza. "Trzeba dostosować sygnalizację"

Warszawa

Zmiany na ul. Woronicza | UM
Zmiany na ul. Woronicza | UM
Zmiany na ul. Woronicza | UM
Zmiany na ul. Woronicza | UM
Zmiany na ul. Woronicza | UM
Zmiany na ul. Woronicza | UM

W związku z poszerzaniem ul. Wołoskiej, w środę wieczorem miała zostać zwężona ulica Woronicza. Jednak po południu drogowcy odwołali zapowiedziane wcześniej zmiany.

W związku z poszerzaniem ul. Wołoskiej, w środę wieczorem miała zostać zwężona ulica Woronicza. Jednak po południu drogowcy odwołali zapowiedziane wcześniej zmiany.

- Zapowiadane zwężenie jezdni ul. Woronicza w rejonie skrzyżowania z ulicą Wołoską nie zostanie wprowadzone. Przyczyną jest konieczność dostosowania programów sygnalizacji świetlnej do planowanych zmian w organizacji ruchu - poinformowała w środę po godz. 15 Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

I dodała, że nowy termin zwężenia jest na razie uzgadniany.

Planowane zmiany

Wcześniej władze miasta zapowiadały, że zmiany zaczną się w środę ok. godz. 21. Mają dotyczyć krótkiego odcinka ulicy Woronicza w okolicy Wołoskiej, a dokładnie od Bełskiej do Marzanny.

Jak informował ratusz, na odcinku od ul. Bełskiej do ul. Wołoskiej wyłączone z ruchu mają być prawe pasy obydwu jezdni, a przejezdne pozostaną środkowe pasy ruchu.

Natomiast na odcinku od ul. Wołoskiej do wjazdu na osiedle, ok. 50 m za ul. Marzanny, zamknięta ma być jezdnia północna (w kierunku Wołoskiej), a ruch po jednym pasie w każdym kierunku ma zostać skierowany na jezdnię południową (w kierunku al. Niepodległości).

Zmiany wynikają z przebudowy instalacji podziemnych i jezdni ul. Woronicza.

Według pierwszych zapowiedzi urzędników te utrudnienia miały potrwać do końca maja. Na razie nie wiadomo, czy się przedłużą.

Kończą instalacje podziemne

Obecnie drogowcy pracują przy przebudowie wlotów w ul. Wołoską z Racławickiej i Odyńca. Układana jest podbudowa, ustawiane krawężniki, które pokazują dokładnie, gdzie będzie nowa jezdnia.

Jak informuje miasto, przebudowane są już prawie wszystkie instalacje podziemne - teletechniczne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe. Trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Prace przy poszerzaniu Wołoskiej
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Bez wąskiego gardła

Prace przy poszerzaniu ul. Wołoskiej ruszyły we wrześniu 2014 roku.

Dzięki nim zniknie wąskie gardło pomiędzy ulicami Wiktorską a Konstruktorską. Wołoska na całej długości będzie miała po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. Zostanie też przebudowane skrzyżowanie z Woronicza, a na skrzyżowaniu z ul. Racławicką i ul. Odyńca powstanie rondo.

Wydzielone zostanie torowisko tramwajowe wzdłuż Wołoskiej i Woronicza, wybudowana będzie pętla tramwajowa. Powstaną: chodniki i ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Koniec inwestycji zaplanowano na luty 2016 roku. Miasto zapłaci za nią 81,7 mln zł.

Na Wołoskiej wyłączony z ruchu jest także fragment torowiska:

Zamknięte torowisko
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/r