Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Odsłonili fotoradar w al. Niepodległości. Ale zdjęć na razie nie robi

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plFotoradar w al

- Fotoradar stojący na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Batorego nie ma już folii – poinformował w poniedziałek Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. – Jest czysty, wygląda jak nowy. Czyżby już działał? – zastanawia się.

Po odpowiedź skierowaliśmy się do Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, która po wielu miesiącach negocjacji przejęła urządzenia od warszawskiej straży miejskiej.

- Urządzenia jeszcze nie działają. Tak, jak informowaliśmy, dostosowanie ich do naszego systemu potrwa kilka miesięcy – mówi nam Łukasz Majchrzak, rzecznik prasowy GITD.

- Kiedyś musi być ten przełomowy dzień odwinięcia folii, ale sam ten fakt nic nie zmienia. Aktualnie weryfikujemy ich stan techniczny, abyśmy mogli podejmować dalsze działania – dodaje.

Majchrzak przestrzega jednak kierowców, aby jeździli zgodnie z przepisami bez względu na to, czy fotoradary działają czy nie. – To inwestycja każdego z nas we własne bezpieczeństwo – podsumowuje.

Kiedy będą włączone?

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl pod koniec grudnia, GITD przejmie od miasta 27 urządzeń. Umowa została zawarta na 3 lata i kończy okres unieruchomienia systemu budowanego przez Straż Miejską od 2012 roku. Kiedy zaczną działać? Nadal nie wiadomo.

Podpisanie umowy ratusza i GITD to nagły zwrot w sprawie. Wydawało się, że fotoradary nie wrócą już na warszawskie ulice. Jeszcze w październiku straż miejska rozpisała przetarg na demontaż masztów i pustych komór urządzeń.

Od zamówienia jednak odstąpili. - Chcemy, aby wcześniej obsługiwany przez nas system działał, ponieważ się sprawdzał – mówiła w grudniu Monika Niżniak, rzecznik prasowy straży miejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE FOTORADARÓW:

Fotoradary zostaną reaktywowane
TVN24

kw/r