Odcięli Konstancin weekend bez Mirkowskiej

Warszawa

| PAP/EPA/RCMP / HANDOUTfot

Ulica Mirkowska w Konstancinie Jeziornie jest w tak fatalnym stanie, że drogowcy byli zmuszeni zamknąć ją w trybie awaryjnym. Problem w tym, że stanowi ona objazd zamkniętego mostu na rzece Jeziorce.

- Korków nie ma, bo z racji weekendu ruch jest niewielki - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, który obserwował sytuację w rejonie zamkniętej ulicy około godz. 10.00. - Dobrze, że na prace wybrano taki termin. W tygodniu byłby tu wielki problem - dodał.

Drogowcy zadbali, żeby przed zamkniętym odcinkiem dyżurował informator, który tłumaczył kierowcom, jak prowadzą objazdy. Widać było jednak, że większość z nich nie wiedziała wcześniej o weekendowych utrudnieniach w tym miejscu.

- Właściwie każdy dojeżdżający tu samochód zatrzymuje się, a zdezorientowani kierowcy pyta informatora, co się dzieje i którędy mają jechać - relacjonował Krysztofiński.

Przymusowy remont

Most w ciągu ulicy Warszawskiej jest zamknięty w związku z przebudową tej drogi. Objazd prowadzi właśnie przez Mirkowską. Tędy jeżdżą też miejskie autobusy. Mirkowska jest jednak w fatalnym stanie. Nierówności są tak duże, że samochody muszą toczyć się przez nie z minimalną prędkością.

- Ze względu na bardzo zły stan techniczny nawierzchni, w okresie od 16 lipca (sobota) g. 4.00 do 18 lipca (poniedziałek) g. 4.00 zamknięty zostanie odcinek Mirkowskiej od mostu na rzece Jeziorce do Alei Wojska Polskiego - poinformowały dziś władze Konstancina - Jeziorny.

W czasie prac, cały czas utrzymany będzie dojazd do osiedla Mirków. Będzie on możliwy od strony ul. Bielawskiej lub od Alei Wojska Polskiego.

Przez weekend drogowcy wykonają nową nawierzchnię.

Objazdy i linia zastępcza

Autobusy linii 700 dotrą do Konstancina od strony ulicy Puławskiej. Autobusy linii 710 skończą bieg na skrzyżowaniu Bielawskiej z Mirkowską. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi na czas remontu linię zastępczą Z10, która połączy Konstancin z Piasecznem. Trasę zmieni też linia nocna N50.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZMIAN W KOMUNIKACJI

Proponowany objazd dla kierowców samochodów osobowych prowadzi ulicami Piaseczyńską, Pułaskiego i Chylicką. Alternatywna przeprawa znajduje się na drodze wzdłuż wału przeciwpowodziowego, nad samą Wisłą (dojazd przez Opacz z jednej i przez Habdzin z drugiej strony).

fot
| Eurosport

roody/ec/js