Od wtorku ruch wahadłowy na moście przez Narew

Warszawa

TVN24Remont mostu w Nowym Dworze Mazowieckim

W związku z remontem mostu przez Narew w Nowym Dworze Mazowieckim (DK 85) od wtorku będzie wprowadzony tam ruch wahadłowy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami - powiedziała PAP Małgorzata Tarnowska z mazowieckiego oddziału GDDKiA.

- Jest to istotna droga przede wszystkim dla mieszkańców Pomiechówka, Nowego Dworu i Modlina. DK 85 łączy DK 62 i S7, więc jest to taki łącznik, którym można wyjeżdżać i w kierunku Warszawy, i w kierunku Gdańska czy też Płocka - zaznaczyła rzeczniczka prasowa mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodała, ważne jest, żeby kierowcy zachowali szczególną ostrożność w okresie obowiązywania ruchu wahadłowego.

Zakończenie prac w październiku

Tarnowska wskazała, że zakończenie prac remontowych jest planowane na październik, jednak ruch wahadłowy prawdopodobnie zostanie zniesiony wcześniej, ponieważ jego wprowadzenie jest związane jedynie z wymianą nawierzchni.

Podczas prac remontowych naprawione zostaną przęsła, podpora wiaduktów, dylatacja, izolacja płyty pomostu i odwodnienia oraz będą wykonane zabezpieczenia antykorozyjne. Po zrealizowaniu tych robót zostanie ułożona nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz zostanie wykonane oznakowanie poziome. Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za około 2,7 miliona złotych.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o utrudnieniach związanych z remontem ulicy Włodarzewskiej:

Kierowcy jeżdzą pod prąd na Włodarzewskiej Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/ab/r