Od niego będzie zależał los stołecznej obwodnicy. GDDKiA ma nowego szefa

Warszawa

TVN24Jacek Bojarowicz

Nowym szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie Jacek Bojarowicz - dowiedział się portal tvn24bis.pl. Dla tego 64-letniego inżyniera jest to powrót do tej instytucji, która odpowiada za wartą miliardy rozbudowę dróg i autostrad.

Bojarowicz dostał dzisiaj nominację na stanowisko pełniącego obowiązki szefa GDDKiA.

Wcześniej premier Beata Szydło odwołała z tego stanowiska (również pełniącego obowiązki) Tomasza Rudnickiego.

Kim jest?

Bojarowicz był związany z tą instytucją od 2006 do 2008 roku. Urodził się w 1951 roku w Katowicach. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa drogowego. Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Kielcach. Pracował m.in. na stanowisko zastępcy dyrektora Rejonu Dróg Publicznych w Kielcach. W wyniku kolejnych reform administracji drogowej do lipca 2002 roku pełnił obowiązki Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Krakowie, a następnie Dyrektora Oddziału GDDKiA w Kielcach. Od listopada 2002 roku związany był ze spółką Mitex. Współpracował z Bankiem Światowym i EBI. Odbył staże zawodowe w Holandii i USA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na Mazowszu odpowiedzialna jest m.in: za budowę ekspresowej "ósemki", Południową Obwodnicę Warszawy czy nowe wylotówki ze stolicy.

ZOBACZ INWESTYCJE GDDKIA PLANUJE NA MAZOWSZU:

Plany dla Mazowsza
GDDKiA

NA ZLECENIE GDDKIA PRZEBUDOWANO MOST GROTA:

Kierowcy korzystają z południowej jezdni Trasy AK
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

mir/gry