Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Od budynku oderwał się gzyms. Ul. Piękna zamknięta dla samochodów

Ulice

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plZerwany gzyms w Śródmieściu

Ogromny fragment gzymsu spadł na chodnik w Śródmieściu. - Mógł ważyć nawet 200-300 kg, na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Cały dzień ulica była zamknięta dla ruchu kołowego.

Kilkadziesiąt cegieł leżało na chodniku przy trzypiętrowym budynku na ul. Pięknej 3. - Około godz. 6-7 z bloku oderwał się około 6-metrowy gzyms, spadł na chodnik, którym zazwyczaj przechodzi sporo osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pojawiły się służby. - Policja zabezpieczyła teren, prawdopodobnie przyjedzie też inspektor nadzoru budowlanego, ponieważ dach nie ma podparcia - dodał.

- Jesteśmy na miejscu, nasza rola ogranicza się do zabezpieczania miejsca zdarzenia. Nikomu nic się nie stało, czekamy na administratora budynku - informował Rafał Retmaniak, z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W związku ze zdarzeniem do wieczora zamknięty dla ruchu był odcinek ul. Pięknej od Al. Ujazdowskich do ul. Mokotowskiej. Policja przepuszczała tędy jedynie miejskie autobusy.

- Ulica jest już przejezdna. Wszystko zostało posprzątane - poinformowała przed godziną 21 Anna Kędzierzawska z sekcji prasowej stołecznej komendy.

kz/pm