Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Oceń, co lepsze - efekt remontu, czy lotniczy film z prac

Warszawa

ZDMZmiany na Żoliborzu

Drogowcy chwalą się efektem remontu na placu Wilsona i ulicy Krasińskiego. I to w efektowny sposób.

Remonty nawierzchni nie kojarzą się mieszkańcom z niczym nadzwyczajnym – widzą robotników, odczuwają utrudnienia i potem sprawdzają, co udało się zrobić.

Zarząd Dróg Miejskich postanowił jednak w szczególny sposób pokazać na przykładzie żoliborskich ulic, jak takie prace się odbywają.

Całość zaprezentowali na trwającym blisko 1,5 minuty filmie. Prace w dzień, w nocy, a w efekcie nowe drogi rowerowe, stylizowane latarnie i nawierzchnia na placu Wilsona i ulicy KrasińskiegoJak informuje ZDM, roboty w tym rejonie były prowadzone etapami już od wiosny.

Priorytet dla tramwajów

"W pierwszej kolejności uporządkowaliśmy organizację ruchu na samym placu. Priorytet w sygnalizacji uzyskały tramwaje, zmiany objęły też ruchu samochodowy. Na wlocie na pl. Wilsona ulicą Krasińskiego od strony ul. Popiełuszki, kierowcy otrzymali do dyspozycji dwa pasy, powiększona została wyspa dla pieszych między jezdniami. Dzięki temu uspokojony został ruch przed wjazdem na skrzyżowanie, a co za tym idzie, poprawiło się bezpieczeństwo" – zapewniają stołeczni drogowcy.Po zmianach niefunkcjonalne zatoki autobusowe zastąpiono nowymi peronami przystankowymi. Z kolei na skrzyżowaniu z ul. Czarnieckiego powstało wyniesione przejście dla pieszych.Pojawiły się również repliki słupów gazowych typu Agrykola (model z 1856 r.) wraz z oprawami LED.ran/mś