Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Obwodnica Żyrardowa otwarta. Można ominąć Raszyn i Janki

Ulice

TVN24Można już jeździć obwodnicą Żyrardowa

We wtorek wieczorem drogowcy otworzyli - opóźnioną o pół roku - obwodnicę Żyrardowa w ciągu drogi krajowej numer 50. Odetchnie nie tylko to miasto, ale też Warszawa.

Otwarcie drogi, która na węźle Wiskitki łączy się z autostradą A2, to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Żyrardowa i okolicznych miejscowości. Na trasę zjedzie z pewnością część ciężarówek, które do tej pory dojeżdżały do Warszawy. Ale nie tylko.

Jak ominąć Janki?

Z nowej trasy mogą też skorzystać kierowcy, którzy mają dość stania w korkach na Okęciu, w Raszynie i Jankach. Z Warszawy wyjechać mogą - póki co bezpłatną - autostradą A2. Na węźle Wisktki mogą następnie zjechać na nową obwodnicę i dojechać nią prawie do samego skrzyżowania z drogą 8 na Katowice, która tuż za Mszczonowem ma już standard drogi ekspresowej.

DK50 pełna jest wprawdzie ciężarówek, ale obwodnica Żyrardowa ma 3 pasy - środkowy pozwala wyprzedzić tiry raz w jednym, raz w drugim kierunku, więc nie grozi nam utknięcie za jadącym powoli tirem.

Jeśli komuś nie straszne 20 km wąskiej drogi przez miejscowości, które czeka o za obwodnicą Mszczonowa, DK 50 może dojechać aż do Grójca i tam zjechać na kolejną ekspresówkę - S7 dojedzie prawie do Radomia, i dalej, drogami zmiennej jakości, do Krakowa. Tu jednak czasu już się nie oszczędzi, bo droga wydłuży się o 50 km - jedyny zysk to mniej nerwów w korkach na wyjeździe z Warszawy.

Obwodnica Żyrardowa miała być oddana do użytku 30 kwietnia 2012 roku.

roody