Obwodnica Serocka otwarta

Warszawa

fot. GDDKiA

Po dwóch latach jest gotowa. Chodzi o obwodnicę Serocka, z której kierowcy mogą korzystać jadąc drogą krajową 61 prowadzącą z Warszawy w stronę, między innymi, Ostrołęki.

- Obwodnica została udostępniona dla kierowców - poinformowała w piątek po południu Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To świetna informacja dla kierowców, którzy w ogromnych korkach stali na ulicach Warszawskiej czy Zakroczymskiej. Obwodnica ma zwiększyć też bezpieczeństwo w Serocku i uwolnić miasto od tirów.

7 kilometrów trasy

Obwodnica ma siedem kilometrów długości. Do dyspozycji kierowców oddane zostały dwa pasy ruchu w obu kierunkach. W ramach inwestycji wykonawca wybudował między innymi węzeł "Wierzbica". - Jest to węzeł łączący drogę krajową 61 z drogą krajową 62, czyli Dużą Obwodnicą Warszawy - wyjaśnia Tarnowska.

Trasa została wyposażona w 1250 metrów ekranów akustycznych. Zbudowano prawie 10 km dróg dojazdowych.

Wsparcie z Unii

Trasa kosztowała 139 mln złotych. Inwestycję finansowano częściowo z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

su/mz