Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Obróciło go na trasie S8. Poślizg i uderzenie w bariery

Warszawa

Wpadł w poślizg na trasie S8marcinoos / Kontakt24
wideo 2/6

Niebezpieczna sytuacja na Trasie S8. Kierowca auta osobowego wpadł w poślizg i uderzył w bariery. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do kolizji doszło w niedzielę między węzłem Wisłostrada a wjazdem do tunelu nad Gwiaździstą. Autor nagrania poruszał się jezdnią tranzytową.

- Sytuacja miała miejsce około 15.30. Jakieś pół godziny wcześniej zaczął padać deszcz, więc warunki na drodze się pogorszyły. Jechałem w kierunku Żoliborza i zobaczyłem, jak jeden z kierowców traci panowanie nad swoim samochodem, wpada w poślizg i uderza w barierki - relacjonował pan Marcin w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

Na nagraniu widać, że auto wpadło w poślizg, gdy kierowca wyjechał z dojazdu jezdni lokalnej. Auto przecięło dwa pasy, obróciło się wokół własnej osi i tyłem zawadziło o bariery oddzielające jezdnię, odbijając się od nich. Tylko dzięki nim pojazd nie dostał się na przeciwległy pas ruchu.

Z relacji pana Marcina wynika, że auto zatrzymało się, nie doszło do zderzenia z innymi samochodami. - Widziałem, że zatrzymali się już inni kierowcy, by pomóc tamtemu, więc ja pojechałem dalej - dodał autor nagrania. - To takie newralgiczne miejsce, zaczyna się tunel, często dochodzi tam do wypadków i kolizji - podsumował.

"Newralgiczne miejsce"

Nie sposób nie przyznać mu racji. O zderzeniach w okolicy węzła Wisłostrada informowaliśmy nie raz. Niebezpieczny wydaje się zwłaszcza wjazd z Wisłostrady na trasę S8. Zasady poruszania się w tym miejscu szczegółowo analizowaliśmy w jednym z naszych tekstów.

Na odcinku długości około kilometra - od Wisłostrady do Mickiewicza - kierowcy muszą co najmniej trzy razy włączać się do coraz szybszego ruchu, często manewrując przy tym między samochodami, autobusami i tirami oraz "wiecznie spóźnionymi" kierowcami, którzy prędzej zaryzykują nerwowy manewr, niż zwolnią i wpuszczą kogoś innego.

Warto podkreślić: droga jest dobrze oznakowana i gdyby wszyscy stosowali się do ograniczeń prędkości, w ogóle nie musiałoby tu dochodzić do niebezpiecznych sytuacji.

S8 - węzeł z Wisłostradą
TVN24

kk/b