Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

O przebudowę Grota-Roweckiego walczą 22 firmy

Ulice

fot

Aż 22 konsorcja chcą remontować most Grota-Roweckiego. Przebudowa przeprawy i budowa drogi ekspresowej S8 między między Modlińską a Powązkowską może zacząć się jeszcze w tym roku. - Jesienią rozstrzygniemy przetarg, od tego momentu mamy miesiąc na podpisanie umowy. Po tym czasie można ruszać z robotami - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Do 30 stycznia mogły napływać wnioski do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o dopuszczenie do udziału w przetargu na kontynuację projektowania i przebudowy drogi S8 na odcinku węzeł Powązkowska - węzeł Modlińska.

- W przypadku tej przebudowy tryb postępowania jest dwuetapowy. Najpierw są składane wnioski, które rozpatrujemy pod względem zgodności. Potem wybrane firmy mogą składać swoje oferty, a na koniec dokonujemy wyboru - mówi Małgorzata Tarnowska. - Na jesieni tego roku wybierzemy wykonawcę - dodaje.

Do przetargu zgłosiły się 22 firmy, w tym m.in. tacy "wyjadacze" jak Skanska, Mostostal, POL-AQUA, Strabag, Budimex, J&P Avax, czy Warbud.

Zielone światło od ministra

W listopadzie ub. roku drogowcy otrzymali potwierdzenie z ministerstwa, że dostaną pieniądze na remont przeprawy. Według założeń inwestycji, ma zostać poszerzona do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg dotyczy także przebudowy Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej, ten odcinek ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku. W tym rejonie mają powstać ekrany akustyczne a także nowe chodniki oraz ścieżeki rowerowe.

Grecy już działają

We wrześniu 2009 roku rozpoczęła się przebudowa odcinka trasy od węzła Modlińska do Marek. GDDKiA podpisała umowę z grecką firmą J&P-Avax SA, na dostosowanie trasy do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od mostu Grota-Roweckiego (węzeł "Modlińska") do wiaduktu przy M1 w Markach (węzeł "Piłsudskiego"). Odcinek ma być oddany w kwietniu 2012. Mimo, że wykonawca jest zobowiązany do utrzymania co najmniej po dwa pasy w każdą stronę, ciągłe zmiany organizacji ruchu sprawiają kierowcom wiele kłopotów.

Po oddaniu Mostu Północnego drogowcy z GDDKiA, planują rozpocząć modernizację Trasy AK na odcinku od węzła Modlińska do węzła Powązkowska. Pozostały odcinek Trasy S8 został oddany w styczniu 2011 roku.

Mapy dostarcza Targeo.pl

as//ec

Pozostałe wiadomości