Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Nowy Świat i Krakowskie tylko dla pieszych. Autobusy na objazdach

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plW weekendy ulica jest cała dla pieszych

W sobotę, po raz pierwszy w tym sezonie, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zamieniły się w weekendowy deptak. Autobusy kursują objazdami.

Do 12 października, w każdy weekend z ruchu kołowego będą wyłączone ulice na odcinku od ul. Senatorskiej do ronda de Gaulle'a. Informacje, jako pierwsi, podaliśmy pod koniec marca.

Świętokrzyską przejedziesz

Ze względu na utrudnienia związane z zamknięciem mostu Łazienkowskiego, nie będzie jednak zamykany przejazd ulicą Świętokrzyską. - W związku z zamknięciem przeprawy ruch na Świętokrzyskiej jest spory nawet w weekendy, więc nie chcemy zamykać tego przejazdu – powiedział w marcu w rozmowie z tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Na czas wyłączenia ulic z ruchu, autobusowe kursują objazdami. Ze zmianą trasy muszą liczyć się pasażerowie podróżujący liniami: 102, 105, 111, 116, 180, 503, 128, 175, 178 i 518 i 222.

Zmiany potrwają do godz. 4 nad ranem w poniedziałek.

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra, w ostatnich latach deptak był tylko na części Krakowskiego Przedmieścia. Budowa podziemnej kolejki się zakończyła, więc drogowcy wracili do opcji sprzed kilku lat, gdy deptak obejmował także Nowy Świat.

Do końca października?

Formalnie sezon ma potrwać do 12 października, ale przy pomyślnej pogodzie może zostać przedłużony do końca października - wyjaśniła w rozmowie z PAP Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

PAP/su